Založ si blog

Lepšiu záchrannú zelenú sieť nemá ani green Pelegríny

Približne takto to môže vyzerať – len teda hustejší, vyšší a na oblo zostrihanejší pás jemnej dreviny živého plota, vtáčí zob a podobne 🙂 snímky autor.

Zlepšenie – hustý porast okolo panelákov – ekonomická a ekologická sieť za záchranu života. Tak tomuto hovorím predzáhradka, tak tomuto hovorím nápad. Lepší nevymyslí ani green house, ba ani green PeleGRÍNY. Na tento nápad som prišiel v spolupráci s Milanom Dokoupilom a Petrom Štrbkom, kedy sme priamo po tréningu videli vyskočiť chlapíka z 11-tého poschodia paneláku a zabiť sa… V trialógu sme si uvedomili a prišli na to, že by možno bolo dobré vysadiť takéto hustejšie zakosídlené kríky okolo panelákov, anglický hustý plot, alebo vtáčí zob a podobne, alebo hustejšie stromy – tujky a nielen ostré skalky. Prečo? Aspoň pod balkónmi, kde sa najviac pohybujú ľudia a deti… No lebo keď to niekomu prepne z tejto doby a republiky a má skrat – skočí dolu… Alebo aj dieťa – občas vypadne z okna, z balkóna. Často sa však dočítate, že ak niekto spadol do ihličnanov či kriakov – pôsobilo to ako trampolína a nastala takto prirodzená záchrana života… A zároveň – ak to už aj niekomu prepne – doba je emočne a ekonomicky vypätá – zachránia ho kriaky, prežije ten strach a… Dvakrát po sebe zatiaľ ešte žiaden samovrah nevyskočil – spamätal sa z toho šoku… Je to vlastne šoková terapia a každý si uvedomí, že ho zachránila príroda, zvaná niekedy aj boh a tá si želá, aby žil ďalej a zmenil svoje myslenie, alebo život.
A keďže sa pýtate, či by sa naozaj na tomto nikto nezranil – dodávam – takéto kríky – jemný a hustý anglický ŽIVÝ plot treba sadiť pred paneláky pre záchranu života… Alebo nahusto vysadené tuje – zaobľované strihaním… Ak si niekto myslí, že nemám pravdu a že toto nezachráni napríklad dieťa – stavím sa s ním, že do mnou upraveného živého plota vyskočím zo 4 poschodia celkom bezpečne – ale vopred upozorňujem, že to nebude stávka o tri koruny… 

A teraz to trochu ešte spresním. Čo som chcel povedať? Tento svet je sviňa a stavia neraz aj mladých ľudí – áno, náš štát aj Západ – do neznesiteľnej polohy ekonomického riešenia skratových problémov. Musíš plniť veci, ich diktáty, ale ak si dupneš, že chceme mať aj potraviny nedvojité alebo aj platy dvojnásobné ako na Západe – dopadneš ako Fico… 

Do obla ostrihané Tujky východné – to je ono… Zatiaľ najmäkší materiál – ker, ktorý som sa dopátral, je  Vtáčí zob – krásne hustý a mäkkušký. Vrelo odporúčam.

Začneš byť nepohodlný.  Akosi sa mi zdá byť v móde toto skákanie… Otvorím noviny… Zoskok. Otvorím televíziu – zoskok. Prosto mi ich prišlo ľúto, nemáme záchrannú sieť. Otvorím okno na telocvični – …
P.S.: No veď samozrejme, že treba vysadiť pás hrubý aspoň 4 metre a vysoký aspoň dva metre – to dá rozum a nik sa tam ani nedostane z chodníka – ak aj niečo padne z okna – kvetináč, nepadne to teda ani nikomu na hlavu. Alebo nejaký vzácny podnos, nádoba – starožitnosť po babičke – nikomu sa to nerozbije o hlavu, ale krásne to skončí v tých zelených kriakoch, jak keby to zniesli anjeli z neba. Aj vtáky tam začnú hniezdiť. Ani psíky sa tam nedostanú znečisťovať pod oknami… Je to aj prírodné zohľadnenie prostredia. Lenže kde to mám odfotiť, keď je to môj nový nápad a nikto to takto zatiaľ zriadené nemá? Berte túto snímku zatiaľ len ako ilustračnú… Zatiaľ najmäkší materiál – ker, ktorý som sa dopátral, je Vtáčí zob – krásne hustý a mäkkušký. Vrelo odporúčam.  Toto dielo ešte nie je dokonané, zošľachtené. No uchytí sa to nielen na Slovensku… A tu možno vyvalí oči aj prof. Hričovský, relácia Hurá na záhradu. Zachráni sa veľa životov. 

Takto sa kedysi chodievalo na dovolenky

23.04.2018

PUSTEVNY - valašské múzeum - Valašské Medziřičí - drevená honosná horská osada minulosti aj s horským hotelem. Krajšie než v Mrázikovi - rozprávke. Celý komplex. Tady jsem dělal i tady viac »

Dôkaz a či len náznak večného života? 

02.04.2018

[caption id="attachment_1376" align="alignright" width="300"] ilustračná snímka autor[/caption] Dôkaz večného života? Sú sviatky, každý uvažuje aj trochu ináč. Preto - mal by som aktuálne viac »

Ak chce byť niekto investigatívny – mal by byť aj aspoň trochu zabezpečený. . .

27.03.2018

HEJ, HOMBRE. Memento morea – pamätaj na smrť. Ale pamätaj predovšetkým na seba, na svoj život! Včera dávali v TV Markíza, že Ján Kuciak s Martinkou Kušnírovou boli zastrelení zbraňou LUGER viac »

ministerstvo vnútra, mv sr, budova

Rokuje užšie vedenie Smeru, Saková je hlavnou kandidátkou na ministerku vnútra

23.04.2018 18:49, aktualizované: 18:55

Tomáša Druckera vo funkcii ministra vnútra by mala nahradiť štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková.

Košice, súd, Antonino Vadala, predbežná väzba, návrh

Prokuratúra predbežne vyšetruje Antonina Vadalu

23.04.2018 18:33

Prokurátor vykoná výsluch, v rámci ktorého bude zisťovať aj to, či obvinený s vydaním do Talianska súhlasí. Ak bude súhlasiť, o vydaní rozhodne prokurátor, ak nie, o prípustnosti vydania bude rozhodovať krajský súd.

Roberto Fico, taliansko

Rokovania o zostavení vlády v Taliansku bude viesť Roberto Fico

23.04.2018 18:18

Taliansky prezident Mattarella si pozval na stretnutie predsedu dolnej komory parlamentu Roberta Fica, ktorý by mal viesť ďalšie kolo rokovaní o zostavení vlády.

Egypt, kresťania, Islamský štát

Poslankyňa NR SR Verešová: Každý deň zomrie osem kresťanov pre svoje náboženské presvedčenie

23.04.2018 18:10

Riaditeľ organizácie Open Doors, ktorá monitoruje tento problém, Michel Varton priblížil, že vo svete čelí prenasledovaniu okolo 250 miliónov kresťanov, čo znamená, že z celkového počtu veriacich ide o jedného z 12 kresťanov.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 92129x
Priemerná čítanosť článkov: 1059x

Autor blogu

Kategórie