Založ si blog

Absolútna rovnoprávnosť je v týchto očiach

Či bohatstvo a či bieda- tvoj pes si ťa nikdy nedá a ani ťa nevymení za žiadne sveta tohto meny. A nikdy ťa neopustí, bez teba by bol svet už pustý. snímka autor

Nemusíš byť ani slávny, ani bohatý, ani prekrásny a ani svalnatý. Nemusíš byť mladý a ani dobre stavaný, nachovaný, osprchovaný, nakrémovaný, balzamovaný… . Nemusíš mať titul, ani funkciu, a nemusíš mať za sebou vôbec žiadnu mafiu, precestovať Čínu, Indiu. Nemusíš ulahodiť Márii, Anne – a ani svojej vysnívanej mariuhane ni kotviť štyri člny na Balkáne. Nemusíš byť audínový, motorkový, lietadlový, ponorkový. Môžeš byť riflový aj teplákový, obstaróžny, zánovný či zcela nový. U ňho nie si malomeštiak, sedlák, nadpozemštiak a ani biedak. Môžeš byť „džámorák“ aj „židák“ – priamy a tiež krivák, nemusíš byť zámožný, ba môžeš byť doslova aj nemožný. Môžeš byť technokrat, byrokrat, ba old „negra“ negramotný brat. Môžeš byť chladný, prihriaty aj teplý, nahatý, temný, jemný a tiež svetlý. Nemušíš mať barák a ani hrad, stačí len búda a tvoj anjel strážny – PES – ŤA MÁ STÁLE, STÁLE NESKONALE – RÁD. 🙂 

P.S.: )Text k pesničke, ktorú som nedávno zložil pre nášho psíka, ale vlastne pre všetky psíky, aby ste vedeli, ako vnímajú človeka a tiež, aby ste ich mali radi a nedali na nich dopustiť. :

Umlčali Arabov. Ale z Múru nárekov sa včera vyvalil mohutný balvan. . .

24.07.2018

... a to s obrovským rachotom. Som všímavý na znamenia. Raz som verejne povedal - že ak nemôžem robiť žurnalistiku práve ja - ak musím verejne mlčať, potom nech kričia za mňa tieto balvany. viac »

Farár Kuffa a horolezec Fiala – duchovné veci súvisia, lenže treba mať videnie

22.07.2018

[caption id="attachment_1501" align="alignright" width="300"] Ilustračná snímka autor článku - je to jedna z vitráží kaplnky v žilinskom lesoparku.[/caption] Chcel by som vám sprístupniť túto viac »

Vyhlasujem nový žáner starého tmárstva, presnejšie nového vinárstva

30.05.2018

Prisvojujem si autorstvo - nový žáner v novinárstve ako jej obohatenie. Všimol som si, že starí vinári, presnejšie noví novinári píšuci do internetových periodík - digitálnych - nikdy nepoužívajú viac »

nákup, supermarket, potraviny

Regulácia cien na pultoch?

20.11.2018 06:00

Päť percentný rast cien potravín začína čoraz viac zaujímať politikov. Po tom, čo koaličná SNS prišla s návrhom odvodu pre reťazce, predkladá svoju predstavu do parlamentu aj Most-Híd.

policia, usa, policajna zatarasa, paska, strelba

Po streľbe v nemocnici v Chicagu štyria mŕtvi

20.11.2018 00:03, aktualizované: 06:19

Streľba sa začala na parkovisku pri nemocnici "ostrým slovným sporom".

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Španielska katolícka cirkev priznala zneužívanie mladistvých kňazmi

19.11.2018 23:23

Zneužívanie zo strany cirkevných zamestnancov je v prevažne katolíckej krajine systematicky zatajované.

Česko Andrej Babiš

Babiš po stretnutí so Zemanom: Poveril by ma zostavením vlády znova

19.11.2018 22:23

Babiš a Zeman sa stretli na zámku v Lánoch. Po prvý raz od vypuknutia kauzy Čapí hnízdo.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 132981x
Priemerná čítanosť článkov: 1385x

Autor blogu

Kategórie