Založ si blog

Absolútna rovnoprávnosť je v týchto očiach

Či bohatstvo a či bieda- tvoj pes si ťa nikdy nedá a ani ťa nevymení za žiadne sveta tohto meny. A nikdy ťa neopustí, bez teba by bol svet už pustý. snímka autor

Nemusíš byť ani slávny, ani bohatý, ani prekrásny a ani svalnatý. Nemusíš byť mladý a ani dobre stavaný, nachovaný, osprchovaný, nakrémovaný, balzamovaný… . Nemusíš mať titul, ani funkciu, a nemusíš mať za sebou vôbec žiadnu mafiu, precestovať Čínu, Indiu. Nemusíš ulahodiť Márii, Anne – a ani svojej vysnívanej mariuhane ni kotviť štyri člny na Balkáne. Nemusíš byť audínový, motorkový, lietadlový, ponorkový. Môžeš byť riflový aj teplákový, obstaróžny, zánovný či zcela nový. U ňho nie si malomeštiak, sedlák, nadpozemštiak a ani biedak. Môžeš byť „džámorák“ aj „židák“ – priamy a tiež krivák, nemusíš byť zámožný, ba môžeš byť doslova aj nemožný. Môžeš byť technokrat, byrokrat, ba old „negra“ negramotný brat. Môžeš byť chladný, prihriaty aj teplý, nahatý, temný, jemný a tiež svetlý. Nemušíš mať barák a ani hrad, stačí len búda a tvoj anjel strážny – PES – ŤA MÁ STÁLE, STÁLE NESKONALE – RÁD. 🙂 

P.S.: )Text k pesničke, ktorú som nedávno zložil pre nášho psíka, ale vlastne pre všetky psíky, aby ste vedeli, ako vnímajú človeka a tiež, aby ste ich mali radi a nedali na nich dopustiť. :

Aj takto sa žilo na Slovensku

18.05.2018

Reálna povesť života storočnej drevenice z Terchovej. Aktuálna snímka môjho brata Ing. Mariána Mintala - ajhľa - dodnes Poľana Hodoňova - je to tesne pred Terchovou, odbočka na Lutiše a potom viac »

Našiel som za sídliskom tajný poklad . . .

13.05.2018

[caption id="attachment_1452" align="alignleft" width="210"] Boh vravel Mojžišovi: Som všade, VŠADEPRÍTOMÝ, SOM ten, ktorý SOM. Nájdeš ma pod kameňom, v rozťatom polene - aj tam ma nájdeš... viac »

Nová iniciatíva za bicykel? Ale prečo až teraz?

09.05.2018

Mohla prísť už skôr. Mohol som nenápadne zakryť svoj niekdajší handycap, ktorý som mal ani starý cap.... A nielen ja. Totiž, veľmi často mi v poslednej dobre prenikne zo spravodajstva akási viac »

Turci

V maďarskej Tate na hradných hrách strelili historickou zbraňou Čecha do hlavy

21.05.2018 20:16

V historickej puške zabudol 30-ročný účastník hier nabíjaciu tyč, ktorou Čecha zasiahol do hlavy.

Graf, euro, lupa

India, Rusko a štyri ďalšie štáty chystajú zónu voľného obchodu

21.05.2018 20:10

India plánuje vytvoriť zónu voľného obchodu s Eurázijskou ekonomickou úniou, povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Mária Patakyová

Ombudsmanka: Tretina porušení ľudských práv sa týka zbytočných prieťahov

21.05.2018 19:54

Podľa verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej je právo na prerokovanie veci bez zbytočných prieťahov najčastejšie porušovaným právom.

Giuseppe Conte

Talianske Hnutie piatich hviezd a Liga severu navrhli za premiéra Giuseppeho Conteho

21.05.2018 19:31

Conte je univerzitný profesor a nováčik na politickej scéne.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 97919x
Priemerná čítanosť článkov: 1076x

Autor blogu

Kategórie