Založ si blog

Absolútna rovnoprávnosť je v týchto očiach

Či bohatstvo a či bieda- tvoj pes si ťa nikdy nedá a ani ťa nevymení za žiadne sveta tohto meny. A nikdy ťa neopustí, bez teba by bol svet už pustý. snímka autor

Nemusíš byť ani slávny, ani bohatý, ani prekrásny a ani svalnatý. Nemusíš byť mladý a ani dobre stavaný, nachovaný, osprchovaný, nakrémovaný, balzamovaný… . Nemusíš mať titul, ani funkciu, a nemusíš mať za sebou vôbec žiadnu mafiu, precestovať Čínu, Indiu. Nemusíš ulahodiť Márii, Anne – a ani svojej vysnívanej mariuhane ni kotviť štyri člny na Balkáne. Nemusíš byť audínový, motorkový, lietadlový, ponorkový. Môžeš byť riflový aj teplákový, obstaróžny, zánovný či zcela nový. U ňho nie si malomeštiak, sedlák, nadpozemštiak a ani biedak. Môžeš byť „džámorák“ aj „židák“ – priamy a tiež krivák, nemusíš byť zámožný, ba môžeš byť doslova aj nemožný. Môžeš byť technokrat, byrokrat, ba old „negra“ negramotný brat. Môžeš byť chladný, prihriaty aj teplý, nahatý, temný, jemný a tiež svetlý. Nemušíš mať barák a ani hrad, stačí len búda a tvoj anjel strážny – PES – ŤA MÁ STÁLE, STÁLE NESKONALE – RÁD. 🙂 

P.S.: )Text k pesničke, ktorú som nedávno zložil pre nášho psíka, ale vlastne pre všetky psíky, aby ste vedeli, ako vnímajú človeka a tiež, aby ste ich mali radi a nedali na nich dopustiť. :

Umlčali Arabov. Ale z Múru nárekov sa včera vyvalil mohutný balvan. . .

24.07.2018

... a to s obrovským rachotom. Som všímavý na znamenia. Raz som verejne povedal - že ak nemôžem robiť žurnalistiku práve ja - ak musím verejne mlčať, potom nech kričia za mňa tieto balvany. viac »

Farár Kuffa a horolezec Fiala – duchovné veci súvisia, lenže treba mať videnie

22.07.2018

[caption id="attachment_1501" align="alignright" width="300"] Ilustračná snímka autor článku - je to jedna z vitráží kaplnky v žilinskom lesoparku.[/caption] Chcel by som vám sprístupniť túto viac »

Vyhlasujem nový žáner starého tmárstva, presnejšie nového vinárstva

30.05.2018

Prisvojujem si autorstvo - nový žáner v novinárstve ako jej obohatenie. Všimol som si, že starí vinári, presnejšie noví novinári píšuci do internetových periodík - digitálnych - nikdy nepoužívajú viac »

vojak, vojskom amráda, Brusel,

Belgicko stiahne vojakov z ulíc, strážiť strategické budovy budú aj naďalej

20.08.2018 18:32

Belgicko od septembra postupne zruší hliadkovanie vojakov v uliciach, ako aj na železničných staniciach a staniciach metra.

Taliansko Sicília loď more migranti záchrana Salvini hrozba

Taliansko ukončilo spor - lodi so 177 migrantmi povolilo zakotviť na Sicílii

20.08.2018 18:30

Rím trvá na tom, že migrantov si budú musieť prerozdeliť ostatné európske štáty.

policajt, grécky policajt,

Mladí migranti ničili ubytovňu v Grécku, nechutilo im jedlo a nefungoval internet

20.08.2018 18:13

Grécka polícia zatkla tínedžerov z Pakistanu, ktorí začali rebelovať proti podmienkam v ubytovni pre migrantov v Solúne.

čečeni

Ozbrojenci zaútočili na policajtov v Čečensku, po prestrelke hlásia viacero mŕtvych

20.08.2018 17:51

Pri viacerých útokoch ozbrojencov, pravdepodobne islamistov, prišiel v Čečensku o život jeden príslušník ruských poriadkových síl a viacerí útočníci.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 118814x
Priemerná čítanosť článkov: 1238x

Autor blogu

Kategórie