Založ si blog

Čo zavlažuje mimozemŠŤAN a čo pozemŠŤAN?

Tak sa len občas pozerám na telku – senzácia sem – senzácia tam. Stále len upútať diváka, aby mali sledovanosť. Sem UFO – tam MIMOZEMŠŤAN. Kedysi sme sedeli na prednáške z rozhlasovej žurnalistiky a docent Sánd z KŽ FF UK Bratislava začal ju nasledovne /chcel poukázať na silu rozhlasu/:
„Čítal niekto z vás knihu Vojna svetov?“
Nastalo trápne mlčanie – a bolo nás tam asi 30. Ale odrazu som si spomenul na jednu epizódu zo svojej mladosti ZDŠ. Vtedy – syn vedeckého pracovníka ZVL – Závodu valivých ložísk, niekoľkonásobného patentomana a môj kamarát, spolužiak – matematicky fanatik Laco Černianský mi presne túto knihu, cestou do jazykovej školy, – požičal. A vtedy – bola to bužoázno-pavedecká literatúra zaváňajúca tmárstvom. Spomenul som si bleskom na to a takmer skríkol na celú prednáškovú miestnosť:
„Áno, ja!!! – bolo to od Wellsa a týkalo sa to invázie Marťanov na Zem,“ pokračoval som víťazoslávne, aby som ho nenechal na pochybách – že si nevymýšľam.
„Dobre, odvetil docent, premeral si ma a pokračoval o tom, ako bola táto téma kedysi v Amerike zneužitá a odvysielaná do éteru – moderátori sa tvárili, že ich v štúdiu napadli Mimozemšťania. Vznikla panika, akú ani big Amerika ešte nezažila – boli za to aj odsúdení…
Chcel som ale povedať – Áno, okrem toho, že som jedinečne zahviezdil na prednáške pred docentom aj žurnalistami /no lebo oni by predsa takéto hovädziny, bujačiny, kraviny, voloviny a capiny o UFO nikdy, ale nikdy v živote nečítali/ – chcel som len povedať, že ten Laco ma vtedy prosto prekvapil. Nie tou knihou, ale myšlienkou, že reálne predpokladá, že UFONAUTI, MOMOZEMŠŤANIA by podľa neho v podstate aj mohli existovať – byť. Jéémine. Chápete? Syn patentového inžiniera a k tomu veriaci kresťan – luterán… /No ale asi nebol spiatočník keď dnes toto pripúšťajú už aj mnohí vedci./
A ešte – chcel som ale povedať viacej len toto: Zamyslel sa niekedy niekto z vás nad tým slovom MIMOZEMŠŤAN? Och, aké zvláštne slovo. A POZEMŠŤAN na Marse by bol z pohľadu obyvateľa Marťana aký? MIMOMARSŠŤAN? Ešte to nevidíte? A MARŤAN na Venuši by bol MIMOVENUŠŠTIAN? Už to vidíte? Ako hrozne to znie. Zvláštna lingvistika, zvláštna morfológia a lexika. Zhrozil by sa i Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra. Veď si len predstavte, že tu pristane nejaká nová delegácia UFO, ktorá sa bude na lúke pýtať osirelého pastiera, že kde je tu sídlo OSN – že by radi predniesli uvítací pristávací príhovor blízkeho stretnutia tretieho druhu civilizácii… No a on im povie, že sú u neho obyčajní MIMOZEMŠŤANIA – teda tí, ktorí štia mimo našej matičky Zeme, ktorí neoštiavajú zem, jej povrch, ale trebárs, že zvláčňujú Mars, Merkúr či Saturn… No a potom, už v OSN sa im prihovorí nejaký ten politik a začne svoj prejav takto: MILÍ MIMOZEMŠŤANIA… My ako POZEMŠŤANIA si veľmi vážime toho, že Vy ako Mimozemšťania ste prišli na našu Zem aby sme tu spoločne…
Trapas jak noha – a k tomu – na medzinárodnej úrovni. No ale čo si len o nás pomyslia tí MIMOZEMŠŤANIA? O našej kultúrnej úrovni? No môže sa syn Zeme – Adam – volať prosto PO ZEMI ŠTIAN? Ozaj akoby nepochádzal z Biblie, ale skôr z darwinovskej opice. A čo ak nás za takéto niečo tí MIMOZEMOVIA zažalujú na Ultragalaktickom súde pre slnečné sústavy? Do kelu. Veď na to nik nepomyslel. A tuším ani big európska únia.

Takto sa kedysi chodievalo na dovolenky

23.04.2018

PUSTEVNY - valašské múzeum - Valašské Medziřičí - drevená honosná horská osada minulosti aj s horským hotelem. Krajšie než v Mrázikovi - rozprávke. Celý komplex. Tady jsem dělal i tady viac »

Lepšiu záchrannú zelenú sieť nemá ani green Pelegríny

09.04.2018

[caption id="attachment_1384" align="alignright" width="300"] Približne takto to môže vyzerať - len teda hustejší, vyšší a na oblo zostrihanejší pás jemnej dreviny živého plota, vtáčí viac »

Dôkaz a či len náznak večného života? 

02.04.2018

[caption id="attachment_1376" align="alignright" width="300"] ilustračná snímka autor[/caption] Dôkaz večného života? Sú sviatky, každý uvažuje aj trochu ináč. Preto - mal by som aktuálne viac »

ministerstvo vnútra, mv sr, budova

Rokuje užšie vedenie Smeru, Saková je hlavnou kandidátkou na ministerku vnútra

23.04.2018 18:49, aktualizované: 18:55

Tomáša Druckera vo funkcii ministra vnútra by mala nahradiť štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková.

Košice, súd, Antonino Vadala, predbežná väzba, návrh

Prokuratúra predbežne vyšetruje Antonina Vadalu

23.04.2018 18:33

Prokurátor vykoná výsluch, v rámci ktorého bude zisťovať aj to, či obvinený s vydaním do Talianska súhlasí. Ak bude súhlasiť, o vydaní rozhodne prokurátor, ak nie, o prípustnosti vydania bude rozhodovať krajský súd.

Roberto Fico, taliansko

Rokovania o zostavení vlády v Taliansku bude viesť Roberto Fico

23.04.2018 18:18

Taliansky prezident Mattarella si pozval na stretnutie predsedu dolnej komory parlamentu Roberta Fica, ktorý by mal viesť ďalšie kolo rokovaní o zostavení vlády.

Egypt, kresťania, Islamský štát

Poslankyňa NR SR Verešová: Každý deň zomrie osem kresťanov pre svoje náboženské presvedčenie

23.04.2018 18:10

Riaditeľ organizácie Open Doors, ktorá monitoruje tento problém, Michel Varton priblížil, že vo svete čelí prenasledovaniu okolo 250 miliónov kresťanov, čo znamená, že z celkového počtu veriacich ide o jedného z 12 kresťanov.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 92090x
Priemerná čítanosť článkov: 1059x

Autor blogu

Kategórie