Založ si blog

Čo zavlažuje mimozemŠŤAN a čo pozemŠŤAN?

Tak sa len občas pozerám na telku – senzácia sem – senzácia tam. Stále len upútať diváka, aby mali sledovanosť. Sem UFO – tam MIMOZEMŠŤAN. Kedysi sme sedeli na prednáške z rozhlasovej žurnalistiky a docent Sánd z KŽ FF UK Bratislava začal ju nasledovne /chcel poukázať na silu rozhlasu/:
„Čítal niekto z vás knihu Vojna svetov?“
Nastalo trápne mlčanie – a bolo nás tam asi 30. Ale odrazu som si spomenul na jednu epizódu zo svojej mladosti ZDŠ. Vtedy – syn vedeckého pracovníka ZVL – Závodu valivých ložísk, niekoľkonásobného patentomana a môj kamarát, spolužiak – matematicky fanatik Laco Černianský mi presne túto knihu, cestou do jazykovej školy, – požičal. A vtedy – bola to bužoázno-pavedecká literatúra zaváňajúca tmárstvom. Spomenul som si bleskom na to a takmer skríkol na celú prednáškovú miestnosť:
„Áno, ja!!! – bolo to od Wellsa a týkalo sa to invázie Marťanov na Zem,“ pokračoval som víťazoslávne, aby som ho nenechal na pochybách – že si nevymýšľam.
„Dobre, odvetil docent, premeral si ma a pokračoval o tom, ako bola táto téma kedysi v Amerike zneužitá a odvysielaná do éteru – moderátori sa tvárili, že ich v štúdiu napadli Mimozemšťania. Vznikla panika, akú ani big Amerika ešte nezažila – boli za to aj odsúdení…
Chcel som ale povedať – Áno, okrem toho, že som jedinečne zahviezdil na prednáške pred docentom aj žurnalistami /no lebo oni by predsa takéto hovädziny, bujačiny, kraviny, voloviny a capiny o UFO nikdy, ale nikdy v živote nečítali/ – chcel som len povedať, že ten Laco ma vtedy prosto prekvapil. Nie tou knihou, ale myšlienkou, že reálne predpokladá, že UFONAUTI, MOMOZEMŠŤANIA by podľa neho v podstate aj mohli existovať – byť. Jéémine. Chápete? Syn patentového inžiniera a k tomu veriaci kresťan – luterán… /No ale asi nebol spiatočník keď dnes toto pripúšťajú už aj mnohí vedci./
A ešte – chcel som ale povedať viacej len toto: Zamyslel sa niekedy niekto z vás nad tým slovom MIMOZEMŠŤAN? Och, aké zvláštne slovo. A POZEMŠŤAN na Marse by bol z pohľadu obyvateľa Marťana aký? MIMOMARSŠŤAN? Ešte to nevidíte? A MARŤAN na Venuši by bol MIMOVENUŠŠTIAN? Už to vidíte? Ako hrozne to znie. Zvláštna lingvistika, zvláštna morfológia a lexika. Zhrozil by sa i Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra. Veď si len predstavte, že tu pristane nejaká nová delegácia UFO, ktorá sa bude na lúke pýtať osirelého pastiera, že kde je tu sídlo OSN – že by radi predniesli uvítací pristávací príhovor blízkeho stretnutia tretieho druhu civilizácii… No a on im povie, že sú u neho obyčajní MIMOZEMŠŤANIA – teda tí, ktorí štia mimo našej matičky Zeme, ktorí neoštiavajú zem, jej povrch, ale trebárs, že zvláčňujú Mars, Merkúr či Saturn… No a potom, už v OSN sa im prihovorí nejaký ten politik a začne svoj prejav takto: MILÍ MIMOZEMŠŤANIA… My ako POZEMŠŤANIA si veľmi vážime toho, že Vy ako Mimozemšťania ste prišli na našu Zem aby sme tu spoločne…
Trapas jak noha – a k tomu – na medzinárodnej úrovni. No ale čo si len o nás pomyslia tí MIMOZEMŠŤANIA? O našej kultúrnej úrovni? No môže sa syn Zeme – Adam – volať prosto PO ZEMI ŠTIAN? Ozaj akoby nepochádzal z Biblie, ale skôr z darwinovskej opice. A čo ak nás za takéto niečo tí MIMOZEMOVIA zažalujú na Ultragalaktickom súde pre slnečné sústavy? Do kelu. Veď na to nik nepomyslel. A tuším ani big európska únia.

Aj tvrdohlavé tvory ti vedia narýchlo zmúdrieť

20.02.2018

[caption id="attachment_1080" align="alignright" width="300"] Na bielo zasnená kaplnka pri Váhu v Tepličke nad Váhom - dnes zátočina labutí, kedysi pasienok s vysokými topoľmi na brehu. tá toho viac »

Niekedy je štatistika – platov – hrozne veľká šlamastika

13.02.2018

[caption id="attachment_1063" align="alignright" width="300"] Tak koľko asi tak majú - vyberú?A kde nás tak najviac tlačí topánka? V bankomate! Ilustračná snímka autor článku[/caption] Životná viac »

Mám vzácne ochorenie očí, ktoré riešia až v Bratislave

08.02.2018

[caption id="attachment_1050" align="alignright" width="360"] Poliklinika Karlova Ves - je dnes už jediné miesto, ktoré ma vzácne spája s Bratislavou. Je to aj jediné miesto na Slovensku, kde riešia viac »

Rumunsko, protesty,

Rumunský minister vyzval na odvolanie hlavnej protikorupčnej prokurátorky

22.02.2018 22:24

Rumunský minister spravodlivosti Tudorel Toader vyzval vo štvrtok na odvolanie hlavnej protikorupčnej prokurátorky Laury Codrutovej Kövesiovej z funkcie.

Trump

Trump podporil zvýšenie minimálneho veku pre ďalšie typy zbraní na 21 rokov

22.02.2018 22:20

Trump vo štvrtok skoro ráno na Twitteri napísal, že je tým najdôraznejším zástancom kontroly strelných zbraní.

Amerika, americká zástava, vlajka, USA

Auto naplnené kanistrami narazilo do nemocnice

22.02.2018 22:16

Zranenie utrpel len vodič.

politika vývoj nezamestnanosť TK Richter

Minister Richter ocenil 26 osobností z rezortu práce

22.02.2018 21:54

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer) odovzdal vo štvrtok, počas slávnostného podujatia, rezortné ocenenia 26 osobnostiam z celého Slovenska.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 62151x
Priemerná čítanosť článkov: 928x

Autor blogu

Kategórie