Založ si blog

Kalifornia horí – raz môže aj Slovensko!

Vodopád v Hlbokom. Ilustračná snímka autor

UMELÉ PROTIPOŽIARNE JAZERÁ – KANÁLY, VODOPÁDY, PLESÁ, RYBNÍKY, HRÁDZE A DELTY
V súvislosti s tým, ako teraz horí Kalifornia, mi napadá niečo, čo som nikde nevygooglil – nevidel. Ale – prečo sa nerobia priečne protipožiarne vodné záseky všade tam, kde je teplo, sucho a drevo – najmä v obývaných častiach, exponovaných oblastiach. Ľudia utekajú z miest, stačí len hodiť škodoradostného teroristického špaka… Ale mali by sa do prírody – do miest, na kopce a vyvýšeniny preventívne urbanisticky komponovať PROTIPOŽIARNE KANÁLY – nádrže a vodné zvody, umelé delty, rybníky, plesá, vodopády, ktoré by sa po určitých kilometroch vždy opakovali a dali by sa aj prepojiť na zdroj vody – náhle zaliať. Takto by sa v čase veľkých požiarov zaliali vodou celé úseky krajiny, akousi hranicou a požiar by sa umelo zaizoloval v určitej lokalite. Mať možnosť vyliať, presmerovať – rozliať rieku aj inde, než je jej bežné koryto… Hudba budúcnosti? Možno. Ale nemuseli by kolóny áut ozlomkrky utekať z miest v USA, Španielsku, Austrálii a podobne. Riadne vrty – hĺbkové – voda je všade, dokonca aj na púšti a dnes sa ľudia dovŕtajú už aj do jadra Zeme – ak chcú zdroj tepla, vykurovanie. Podzemné vodné žriedlá a labyrinty v kopcoch, na vrchoch, z ktorých podľa potreby vytryskne voda…Veď keď je rozpočet na zbrane – prečo by nemal byť na toto? Určite lepšie riešenie, než vrtuľník, ktorý tam napľuje nad lesom zhora baner – plachtu vody a tá ani nedopadne, lebo sa vyparí už vo vzduchu. Riadne zabezpečiť krajinu – najmä obývanú – aj takto – preventívne. Chrániť si život aj majetok. A možno – pri tomto námete, nápade, by sa teraz rozkašľali aj bravúrne platení poradcovia Donalda Trumpa – futurológovia… Určite lacnejšie riešenie, než, ak všetko zhorí do tla – všetko už vybudované.
Moje iné nápady a zlepšenia nájdete aj tu https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2281075061912236.1073741860.100000292938724&type=1&l=6cccb8c9e5

 

Ako môže Európa obuť aj celý tretí svet?

19.01.2018

[caption id="attachment_1007" align="alignleft" width="207"] Tak napríklad tieto moje nové kominárky - ovšimol som si - môžu byť vlastne takmer už pravoľavé. Nie sú najestetickejšie, funkčné viac »

Kde vás v tejto dobe najviacej tlačí topánka? No mňa na Slovensku – a k tomu na krku!

15.01.2018

Topánky na Slovensku - tie sú tu teraz ako kedysi slávne ruské lyže - tie nemajú páru... Stačí ti iba jedna. Najmä cenovo... Poviem vám to ale veľmi úprimne, priatelia, ako som ja len vypiekol viac »

Otáčacie dvere v nákupných centrách – využitie gravitácie

09.01.2018

[caption id="attachment_954" align="alignright" width="300"] Roll - door, otáčacie dvere v nákupných centrách sa dajú urobiť ako nášľapný šnekový systém podobne, ako to navrhujem ja. snímka viac »

Lavrov

Lavrov hájil dohodu s Iránom, situáciu sleduje aj KĽDR

20.01.2018 00:01

"Dohodu nebude možné plniť, pokiaľ ju jednostranne vypovie niektorý z jej účastníkov."

Plyn, energia, bývanie, oheň

Tanker s ruským plynom mieril do USA, záhadne zmenil smer

20.01.2018 00:00

Tri týždne po tom, keď sa tanker Gaselys vydal s kontroverzným nákladom ruského plynu do USA, loď sa otočila a pláva späť. Bola iba deň cesty od svojho cieľa.

plyn, oheň, sporák

Turecko schválilo výstavbu druhej vetvy plynovodu TurkStream

19.01.2018 23:17

Turecko schválilo výstavbu druhej vetvy podmorského plynovodu TurkStream v tureckých vodách. Informoval o tom Gazprom.

peniaze, euro, minca, bankovky

Európske akcie sa vyšplhali najvyššie za dva a pol roka

19.01.2018 22:30

Európske akcie v závere týždňa posilňovali, hore ich tlačí rastúci optimizmus týkajúci sa firemných ziskov a vývoja svetovej ekonomiky.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 55070x
Priemerná čítanosť článkov: 888x

Autor blogu

Kategórie