Založ si blog

Kalifornia horí – raz môže aj Slovensko!

Vodopád v Hlbokom. Ilustračná snímka autor

UMELÉ PROTIPOŽIARNE JAZERÁ – KANÁLY, VODOPÁDY, PLESÁ, RYBNÍKY, HRÁDZE A DELTY
V súvislosti s tým, ako teraz horí Kalifornia, mi napadá niečo, čo som nikde nevygooglil – nevidel. Ale – prečo sa nerobia priečne protipožiarne vodné záseky všade tam, kde je teplo, sucho a drevo – najmä v obývaných častiach, exponovaných oblastiach. Ľudia utekajú z miest, stačí len hodiť škodoradostného teroristického špaka… Ale mali by sa do prírody – do miest, na kopce a vyvýšeniny preventívne urbanisticky komponovať PROTIPOŽIARNE KANÁLY – nádrže a vodné zvody, umelé delty, rybníky, plesá, vodopády, ktoré by sa po určitých kilometroch vždy opakovali a dali by sa aj prepojiť na zdroj vody – náhle zaliať. Takto by sa v čase veľkých požiarov zaliali vodou celé úseky krajiny, akousi hranicou a požiar by sa umelo zaizoloval v určitej lokalite. Mať možnosť vyliať, presmerovať – rozliať rieku aj inde, než je jej bežné koryto… Hudba budúcnosti? Možno. Ale nemuseli by kolóny áut ozlomkrky utekať z miest v USA, Španielsku, Austrálii a podobne. Riadne vrty – hĺbkové – voda je všade, dokonca aj na púšti a dnes sa ľudia dovŕtajú už aj do jadra Zeme – ak chcú zdroj tepla, vykurovanie. Podzemné vodné žriedlá a labyrinty v kopcoch, na vrchoch, z ktorých podľa potreby vytryskne voda…Veď keď je rozpočet na zbrane – prečo by nemal byť na toto? Určite lepšie riešenie, než vrtuľník, ktorý tam napľuje nad lesom zhora baner – plachtu vody a tá ani nedopadne, lebo sa vyparí už vo vzduchu. Riadne zabezpečiť krajinu – najmä obývanú – aj takto – preventívne. Chrániť si život aj majetok. A možno – pri tomto námete, nápade, by sa teraz rozkašľali aj bravúrne platení poradcovia Donalda Trumpa – futurológovia… Určite lacnejšie riešenie, než, ak všetko zhorí do tla – všetko už vybudované.
Moje iné nápady a zlepšenia nájdete aj tu https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2281075061912236.1073741860.100000292938724&type=1&l=6cccb8c9e5

 

Takto sa kedysi chodievalo na dovolenky

23.04.2018

PUSTEVNY - valašské múzeum - Valašské Medziřičí - drevená honosná horská osada minulosti aj s horským hotelem. Krajšie než v Mrázikovi - rozprávke. Celý komplex. Tady jsem dělal i tady viac »

Lepšiu záchrannú zelenú sieť nemá ani green Pelegríny

09.04.2018

[caption id="attachment_1384" align="alignright" width="300"] Približne takto to môže vyzerať - len teda hustejší, vyšší a na oblo zostrihanejší pás jemnej dreviny živého plota, vtáčí viac »

Dôkaz a či len náznak večného života? 

02.04.2018

[caption id="attachment_1376" align="alignright" width="300"] ilustračná snímka autor[/caption] Dôkaz večného života? Sú sviatky, každý uvažuje aj trochu ináč. Preto - mal by som aktuálne viac »

ministerstvo vnútra, mv sr, budova

Rokuje užšie vedenie Smeru, Saková je hlavnou kandidátkou na ministerku vnútra

23.04.2018 18:49, aktualizované: 18:55

Tomáša Druckera vo funkcii ministra vnútra by mala nahradiť štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková.

Košice, súd, Antonino Vadala, predbežná väzba, návrh

Prokuratúra predbežne vyšetruje Antonina Vadalu

23.04.2018 18:33

Prokurátor vykoná výsluch, v rámci ktorého bude zisťovať aj to, či obvinený s vydaním do Talianska súhlasí. Ak bude súhlasiť, o vydaní rozhodne prokurátor, ak nie, o prípustnosti vydania bude rozhodovať krajský súd.

Roberto Fico, taliansko

Rokovania o zostavení vlády v Taliansku bude viesť Roberto Fico

23.04.2018 18:18

Taliansky prezident Mattarella si pozval na stretnutie predsedu dolnej komory parlamentu Roberta Fica, ktorý by mal viesť ďalšie kolo rokovaní o zostavení vlády.

Egypt, kresťania, Islamský štát

Poslankyňa NR SR Verešová: Každý deň zomrie osem kresťanov pre svoje náboženské presvedčenie

23.04.2018 18:10

Riaditeľ organizácie Open Doors, ktorá monitoruje tento problém, Michel Varton priblížil, že vo svete čelí prenasledovaniu okolo 250 miliónov kresťanov, čo znamená, že z celkového počtu veriacich ide o jedného z 12 kresťanov.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 92102x
Priemerná čítanosť článkov: 1059x

Autor blogu

Kategórie