Založ si blog

Kalifornia horí – raz môže aj Slovensko!

Vodopád v Hlbokom. Ilustračná snímka autor

UMELÉ PROTIPOŽIARNE JAZERÁ – KANÁLY, VODOPÁDY, PLESÁ, RYBNÍKY, HRÁDZE A DELTY
V súvislosti s tým, ako teraz horí Kalifornia, mi napadá niečo, čo som nikde nevygooglil – nevidel. Ale – prečo sa nerobia priečne protipožiarne vodné záseky všade tam, kde je teplo, sucho a drevo – najmä v obývaných častiach, exponovaných oblastiach. Ľudia utekajú z miest, stačí len hodiť škodoradostného teroristického špaka… Ale mali by sa do prírody – do miest, na kopce a vyvýšeniny preventívne urbanisticky komponovať PROTIPOŽIARNE KANÁLY – nádrže a vodné zvody, umelé delty, rybníky, plesá, vodopády, ktoré by sa po určitých kilometroch vždy opakovali a dali by sa aj prepojiť na zdroj vody – náhle zaliať. Takto by sa v čase veľkých požiarov zaliali vodou celé úseky krajiny, akousi hranicou a požiar by sa umelo zaizoloval v určitej lokalite. Mať možnosť vyliať, presmerovať – rozliať rieku aj inde, než je jej bežné koryto… Hudba budúcnosti? Možno. Ale nemuseli by kolóny áut ozlomkrky utekať z miest v USA, Španielsku, Austrálii a podobne. Riadne vrty – hĺbkové – voda je všade, dokonca aj na púšti a dnes sa ľudia dovŕtajú už aj do jadra Zeme – ak chcú zdroj tepla, vykurovanie. Podzemné vodné žriedlá a labyrinty v kopcoch, na vrchoch, z ktorých podľa potreby vytryskne voda…Veď keď je rozpočet na zbrane – prečo by nemal byť na toto? Určite lepšie riešenie, než vrtuľník, ktorý tam napľuje nad lesom zhora baner – plachtu vody a tá ani nedopadne, lebo sa vyparí už vo vzduchu. Riadne zabezpečiť krajinu – najmä obývanú – aj takto – preventívne. Chrániť si život aj majetok. A možno – pri tomto námete, nápade, by sa teraz rozkašľali aj bravúrne platení poradcovia Donalda Trumpa – futurológovia… Určite lacnejšie riešenie, než, ak všetko zhorí do tla – všetko už vybudované.
Moje iné nápady a zlepšenia nájdete aj tu https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2281075061912236.1073741860.100000292938724&type=1&l=6cccb8c9e5

 

Umlčali Arabov. Ale z Múru nárekov sa včera vyvalil mohutný balvan. . .

24.07.2018

... a to s obrovským rachotom. Som všímavý na znamenia. Raz som verejne povedal - že ak nemôžem robiť žurnalistiku práve ja - ak musím verejne mlčať, potom nech kričia za mňa tieto balvany. viac »

Farár Kuffa a horolezec Fiala – duchovné veci súvisia, lenže treba mať videnie

22.07.2018

[caption id="attachment_1501" align="alignright" width="300"] Ilustračná snímka autor článku - je to jedna z vitráží kaplnky v žilinskom lesoparku.[/caption] Chcel by som vám sprístupniť túto viac »

Vyhlasujem nový žáner starého tmárstva, presnejšie nového vinárstva

30.05.2018

Prisvojujem si autorstvo - nový žáner v novinárstve ako jej obohatenie. Všimol som si, že starí vinári, presnejšie noví novinári píšuci do internetových periodík - digitálnych - nikdy nepoužívajú viac »

Peter Pellegrini, Thorbjorn Jagland,

V obci na Spiši si vystačia so zdravým rozumom

16.10.2018 18:00

V Spišskom Hrhove zaviedli sociálny systém, ktorý napomáha spolužitiu Rómov s majoritným obyvateľstvom.

jahody

Zmrazené jahody z Poľska, ktoré spôsobili hepatitídu, mohli smerovať aj do SR

16.10.2018 17:50

Vo Švédsku zaznamenali 20 prípadov vírusového zápalu pečene, v Rakúsku 14 takýchto prípadov.

oleh oleg sencov

Sencov údajne leží na JIS, Rusko zhoršenie jeho stavu popiera

16.10.2018 17:31

V polovici mája Sencov začal protestnú hladovku, ktorú prerušil po 145 dňoch.

nemecko, kolín, stanica, železnica, polícia, rukojemník

Páchateľom útoku na stanici v Kolíne bol 55-ročný Sýrčan

16.10.2018 17:11

Žiadateľ o azyl, mal od leta 2016 v 13 prípadoch dočinenia s políciou.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 128711x
Priemerná čítanosť článkov: 1341x

Autor blogu

Kategórie