Založ si blog

Premiér Fico: Kapitalizmus áno, ale s ľudskou tvárou. . .

Takto som kedysi pred 12-timi rokmi písal do novín o Smere – robil im roztlieskávača. Takto som im pomohol vyhrať voľby. Výsledok poznáme. foto: archív autora

Včera sa na telegrafii Markíza v správnom vodnom dajstve, presnejšie v spravodajstve premiér Fico ukrutne rozčuľoval nad svojími poslancami, že bude treba zase „výjsť medzi ľudí“ a začať sa s nimi rozprávať a podávať im ruky… Lebo, vraj, Smer musí začať pracovať tak, ako kedysi – a nielen pripraviť dve – tri predvolebné heslá z kresla kancelárie…

Kedysi som vymyslel takéto heslo – parémiu, ako jedu z tisícky svojich myšlienok – jednovetoviek, parémií: Kapitalizmus áno, ale s ľudskou tvárou… Bola to paródia na Dubčekove niekdajšie: Socializmus áno, ale s ľudskou tvárou. A keď som raz prišiel do Smeru na Súmračnú ulicu – čuduj sa svete – toto heslo tam už bolo vo dvore veselo odkukané a rozvinuté na transparente. Čudovalo by sa aj hejno modrožltých neóniek v akváriu na recepcii u prekrásnej Silvii… Prehľad – časť mojich parémií nájdete aj tu – klik https://www.facebook.com/alojz.mintal/media_set?set=a.750043618348729.1073741830.100000292938724&type=3
Premiér – včera v telke – mal pri tom zúrivo vyvalené oči a sedel pri ňom jeden z najväčších upadlíkov – Blanár, ktorý zapríčinil najväčšiu porážku Smeru v Žiline. Sedel si tam ani big newspaper – bohorovne v kresle podpredsedu. No asi išiel odporúčať – čo s previnilcami, ktorí nevyhrali voľby… Áno – veď boli časy, kedy tento ujo chodil po meste – áno presne takto, ako premiér vraví – každému sa už zdiaľky klaňal – uklonil na mušketiersky pôvabný spôsob – aj s famóznou briadkou ani kráľ Krásnobrad, podal ruku, pomáhal. Otvoril poslaneckú kanceláriu, prijímal návštevy. Ľudí to nadchlo – fascinovalo. Volili. Vtedy sa aj reálne zaujímal o reálny život… Volal aj mne – aby som išiel robiť k nemu…  Mediálneho pracovníka. Vtedy mi môj starší kámoš aj brat – režisér Milan Kosec, povedal – ale veď a prečo nie? Choď – henten tu chce fakt niečo zmeniť…
Lenže nič nezmenil. Hneď, ako vyhral voľby pred dvanástimi rokmi nad chorým po dopravnej nehode – Tarčákom – a vtedy by to vyhrala aj teta Droll, ak by kandidovala – no tak ihneď po tých voľbách vyrazil zo župy celú redakciu Regiónžurnálu – župných novín – mňa aj mojich kolegov, žurnalistov. A na baner pred budovu dal plagát: VIETE O TOM, ŽE MOŽETE PRACOVAŤ AJ V ZAHRANIČÍ? – No nie, nevieme – no úplne sme blbí, pomyslel som si. Len prečo sa vašim okupačným prdeliam najednou zacnelo po našich kreslách, keď ste toto dávno vedeli?
 A vtedy som veľmi obanoval, že som mu pomáhal s voľbami a nechal sa takto ex post zneužiť… Chodil som s kufríkom po meste ani taký kokô.ík jarabý a robil im kampaň za tri koruny – presnejšie, za podporu, ktorú som dostával od úradu ako nezamestnaní, no a k tomu mi prihodili čosi – aby som nebol pes. Hentým sopliakom som robil kokô.íka s tým – že potom sa uvidí. No a uvidelo sa – vyrazili ma na ulicu.
 Neplačem, ako sa mi niektorí snažia naoktrojovať – len žalujem – my, novinári vždy iba žalujeme – a hovorím pravdu – aby sa aj iní do budúcnosti v nich už nesklamali. Aby si už nikto nenašel na novom forde pod poslaneckými balkónmi župy na laku karosérie sedliacky odpľutú žuvačku ako čerstvý absolvent FF UK BA – Katedra žurnalistiky… Vy ste mi naň nedali a ja som potil krv, aby som ho mal… NIKTO nebude pľúvať na ničiu krv… Boha vášho.
Ja som už vtedy povedal, že toto bol prvý a posledný omyl Pána na nebesiach – nechať ich vtedy vyhrať voľby. Smer sa chce dnes aklimatizovať – lenže to už nepôjde. Premiér zúri, pení – lenže tamtí lídri – už pribrali, zostarli, zleniveli. A hlavne – už si nahrabali peniažky. Komu by sa teraz ešte chcelo asi tak šišmať so skalným bralom nad cestou v neúprosnom Strečne? Snívame o realitách, vodovodných lienkách a dovolenkách… Už nechodíme po meste s agitačnými letákmi pod pazuchou, lež s cestovným katalógom čajznutým kdesi v holičstve. Nikdy z nich už nevyžmýka to, čo chce. Iniciatívu. Už to nikdy nezvráti. Chcem vidieť, kto ešte takému Blanárovi podá niekde v Auparku asi tak ruku… Premiér sa zlostí, vraj proti nepriateľom Smeru vytasí aj starozákonné kameň za kameň – ba dvojnásobne. Teda chce ísť nielen do starohebrejských, ale až do akých pohnútok? Filištínskych?
Tu premiér robil po mne kedysi kliky – moje veci úspešne odkukávali na nete a propagoval sa – no i tak som mu nikdy nebol dobrý – lebo ho proti mne nahúckali a prisvojili si moje know-how, potrebovali ma schovať. Lenže mňa zatiaľ ešte nik neschoval. Povedal – vyjadril to aj prof. Tušer zo Žurnalistiky: „Pre boha, človeče, ale kde vy len beriete toľkoto energie?“ Starý znalec pomerov pochopil, že som nikdy nemal žiadnu protekciu, no i napriek tomu som sa ukázal, presadil…
A čo teda Smeráci ešte chcú? Veď oni nechceli dokonca ani tých, ktorí chceli ich. Takže teraz – no to som teda zvedavý, po kom sa ešte chcú do budúcnosti opičiť a ako to chcú zvrátiť – klik https://www.mojevideo.sk/video/2264b/ako_sa_premier_opicil_po_tyrkysovi.html

Umlčali Arabov. Ale z Múru nárekov sa včera vyvalil mohutný balvan. . .

24.07.2018

... a to s obrovským rachotom. Som všímavý na znamenia. Raz som verejne povedal - že ak nemôžem robiť žurnalistiku práve ja - ak musím verejne mlčať, potom nech kričia za mňa tieto balvany. viac »

Farár Kuffa a horolezec Fiala – duchovné veci súvisia, lenže treba mať videnie

22.07.2018

[caption id="attachment_1501" align="alignright" width="300"] Ilustračná snímka autor článku - je to jedna z vitráží kaplnky v žilinskom lesoparku.[/caption] Chcel by som vám sprístupniť túto viac »

Vyhlasujem nový žáner starého tmárstva, presnejšie nového vinárstva

30.05.2018

Prisvojujem si autorstvo - nový žáner v novinárstve ako jej obohatenie. Všimol som si, že starí vinári, presnejšie noví novinári píšuci do internetových periodík - digitálnych - nikdy nepoužívajú viac »

vojak, vojskom amráda, Brusel,

Belgicko stiahne vojakov z ulíc, strážiť strategické budovy budú aj naďalej

20.08.2018 18:32

Belgicko od septembra postupne zruší hliadkovanie vojakov v uliciach, ako aj na železničných staniciach a staniciach metra.

Taliansko Sicília loď more migranti záchrana Salvini hrozba

Taliansko ukončilo spor - lodi so 177 migrantmi povolilo zakotviť na Sicílii

20.08.2018 18:30

Rím trvá na tom, že migrantov si budú musieť prerozdeliť ostatné európske štáty.

policajt, grécky policajt,

Mladí migranti ničili ubytovňu v Grécku, nechutilo im jedlo a nefungoval internet

20.08.2018 18:13

Grécka polícia zatkla tínedžerov z Pakistanu, ktorí začali rebelovať proti podmienkam v ubytovni pre migrantov v Solúne.

čečeni

Ozbrojenci zaútočili na policajtov v Čečensku, po prestrelke hlásia viacero mŕtvych

20.08.2018 17:51

Pri viacerých útokoch ozbrojencov, pravdepodobne islamistov, prišiel v Čečensku o život jeden príslušník ruských poriadkových síl a viacerí útočníci.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 118796x
Priemerná čítanosť článkov: 1237x

Autor blogu

Kategórie