Založ si blog

Ďalšie uvoľnenie dopravnej zápchy v Žiline – železničná alternatíva

Koľaje vedúce na novú vlečku v Tepličke nad Váhom - vzadu železničný most. foto: autor

Koľaje vedúce na novú vlečku v Tepličke nad Váhom – vzadu železničný most. foto: autor

/GLOSA – HUMORnÁ POZNÁMKA/
Rád by som upozornil na ďalšiu teoretickú možnosť odťaženia dopravného uzla najfrekventovanejšej križovatky na Slovensku – Košická ul. pri Hypertescu v Žiline. Prvý spôsob obídenia tejto zapeklitej križovatky som pertraktoval pred časom už tu – popod priehradný múr Vodného diela v Celulózke – minimálne pre osobnú dopravu, či dodávkové autá – úplne super. Link na článok tu http://bignewspaper.blog.pravda.sk/2017/11/07/toto-smeru-v-ziline-prehralo-volby-dialnicny-obchvat-ktory-ani-nemusel-byt/
K tomu mi ale napadla koľajová alternatíva: Štreka – vlečka – prekládka – Teplička nad Váhom – je nanovo vybudovaná kvôli KII. Zaujímalo by ma, prečo tu nie je možné uskutočňovať alternatívnu prekládku kamiónov v čase zápchy – najmä pred trojdňovými sviatkami v SR, kedy sa celé Slovensko sťahuje z východu do Bratislavy – a nazad. Takých sviatkov je v roku viacero. Išlo by o posilnenie tejto exponovanej trasy. Ako? No – normálne – za poplatok naložiť kamióny na nákladný vlak a previezť ich ďalej – vyložiť tam, kde treba – kde už je voľná cesta – obísť tento uzol dopravnej kataklizmy a zápchy. Naložiť ich tu a vyložiť trebárs v Kraľovanoch, alebo aj ďalej – a opačný smer – trebárs v Bytči – kľudne rovno aj v Bratislave. No, čo sa tak dívate?
Službu mohla zabezpečovať kooperácia: mesto, župa, železnice, KIA. A čo? Lepšie ako nocovať pod Strečnom v kamióne, kde sa sypú zhora balvany. Určite lepšie riešenie, ako čakať na tunel Dubná skala, čo sa časovo naťahuje do nekonečna, naháňa do najbližších volieb – a vznikajú tam aj pracovné úrazy. No i tak sa to do úspešných volieb nestihne… Prečo teda nevyužiť aj tvorbu alternatívnych možností v našom odbornom cestárstve? Klasická dopravná škola plná technických kapacít a riešenia? Vyučuje sa tu mediamatika, televízna tvorba a podobné kvázi žurnalohybridy. Pchá sa tu technický nos do niečoho, čo netreba. Každý – aj technici by radi nosili kameru či rovno gitaru na pleci, no ale potom sa musia „vyučení“ novinári starať o cesty a podávať alternatívne zlepšovacie návrhy ako konštruktívnu kritiku neblahého stavu dopravy, ktorá prehráva župné voľby… Žurnalisti, ktorým sa v tomto regióne ešte aj čo najviac rušia noviny – napríklad župné noviny Regiónžurnál – aby sa čo najmenej publikovalo, pripomienkovalo – písalo a zlepšovalo? Ale veď žurnalistika je ovocný strom, z ktorého ťa nik nestrasie, ak sa nerozhodneš zliezť sám.

Aj tvrdohlavé tvory ti vedia narýchlo zmúdrieť

20.02.2018

[caption id="attachment_1080" align="alignright" width="300"] Na bielo zasnená kaplnka pri Váhu v Tepličke nad Váhom - dnes zátočina labutí, kedysi pasienok s vysokými topoľmi na brehu. tá toho viac »

Niekedy je štatistika – platov – hrozne veľká šlamastika

13.02.2018

[caption id="attachment_1063" align="alignright" width="300"] Tak koľko asi tak majú - vyberú?A kde nás tak najviac tlačí topánka? V bankomate! Ilustračná snímka autor článku[/caption] Životná viac »

Mám vzácne ochorenie očí, ktoré riešia až v Bratislave

08.02.2018

[caption id="attachment_1050" align="alignright" width="360"] Poliklinika Karlova Ves - je dnes už jediné miesto, ktoré ma vzácne spája s Bratislavou. Je to aj jediné miesto na Slovensku, kde riešia viac »

Rumunsko, protesty,

Rumunský minister vyzval na odvolanie hlavnej protikorupčnej prokurátorky

22.02.2018 22:24

Rumunský minister spravodlivosti Tudorel Toader vyzval vo štvrtok na odvolanie hlavnej protikorupčnej prokurátorky Laury Codrutovej Kövesiovej z funkcie.

Trump

Trump podporil zvýšenie minimálneho veku pre ďalšie typy zbraní na 21 rokov

22.02.2018 22:20

Trump vo štvrtok skoro ráno na Twitteri napísal, že je tým najdôraznejším zástancom kontroly strelných zbraní.

Amerika, americká zástava, vlajka, USA

Auto naplnené kanistrami narazilo do nemocnice

22.02.2018 22:16

Zranenie utrpel len vodič.

politika vývoj nezamestnanosť TK Richter

Minister Richter ocenil 26 osobností z rezortu práce

22.02.2018 21:54

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer) odovzdal vo štvrtok, počas slávnostného podujatia, rezortné ocenenia 26 osobnostiam z celého Slovenska.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 62199x
Priemerná čítanosť článkov: 928x

Autor blogu

Kategórie