Založ si blog

Ďalšie uvoľnenie dopravnej zápchy v Žiline – železničná alternatíva

Koľaje vedúce na novú vlečku v Tepličke nad Váhom - vzadu železničný most. foto: autor

Koľaje vedúce na novú vlečku v Tepličke nad Váhom – vzadu železničný most. foto: autor

/GLOSA – HUMORnÁ POZNÁMKA/
Rád by som upozornil na ďalšiu teoretickú možnosť odťaženia dopravného uzla najfrekventovanejšej križovatky na Slovensku – Košická ul. pri Hypertescu v Žiline. Prvý spôsob obídenia tejto zapeklitej križovatky som pertraktoval pred časom už tu – popod priehradný múr Vodného diela v Celulózke – minimálne pre osobnú dopravu, či dodávkové autá – úplne super. Link na článok tu http://bignewspaper.blog.pravda.sk/2017/11/07/toto-smeru-v-ziline-prehralo-volby-dialnicny-obchvat-ktory-ani-nemusel-byt/
K tomu mi ale napadla koľajová alternatíva: Štreka – vlečka – prekládka – Teplička nad Váhom – je nanovo vybudovaná kvôli KII. Zaujímalo by ma, prečo tu nie je možné uskutočňovať alternatívnu prekládku kamiónov v čase zápchy – najmä pred trojdňovými sviatkami v SR, kedy sa celé Slovensko sťahuje z východu do Bratislavy – a nazad. Takých sviatkov je v roku viacero. Išlo by o posilnenie tejto exponovanej trasy. Ako? No – normálne – za poplatok naložiť kamióny na nákladný vlak a previezť ich ďalej – vyložiť tam, kde treba – kde už je voľná cesta – obísť tento uzol dopravnej kataklizmy a zápchy. Naložiť ich tu a vyložiť trebárs v Kraľovanoch, alebo aj ďalej – a opačný smer – trebárs v Bytči – kľudne rovno aj v Bratislave. No, čo sa tak dívate?
Službu mohla zabezpečovať kooperácia: mesto, župa, železnice, KIA. A čo? Lepšie ako nocovať pod Strečnom v kamióne, kde sa sypú zhora balvany. Určite lepšie riešenie, ako čakať na tunel Dubná skala, čo sa časovo naťahuje do nekonečna, naháňa do najbližších volieb – a vznikajú tam aj pracovné úrazy. No i tak sa to do úspešných volieb nestihne… Prečo teda nevyužiť aj tvorbu alternatívnych možností v našom odbornom cestárstve? Klasická dopravná škola plná technických kapacít a riešenia? Vyučuje sa tu mediamatika, televízna tvorba a podobné kvázi žurnalohybridy. Pchá sa tu technický nos do niečoho, čo netreba. Každý – aj technici by radi nosili kameru či rovno gitaru na pleci, no ale potom sa musia „vyučení“ novinári starať o cesty a podávať alternatívne zlepšovacie návrhy ako konštruktívnu kritiku neblahého stavu dopravy, ktorá prehráva župné voľby… Žurnalisti, ktorým sa v tomto regióne ešte aj čo najviac rušia noviny – napríklad župné noviny Regiónžurnál – aby sa čo najmenej publikovalo, pripomienkovalo – písalo a zlepšovalo? Ale veď žurnalistika je ovocný strom, z ktorého ťa nik nestrasie, ak sa nerozhodneš zliezť sám.

Umlčali Arabov. Ale z Múru nárekov sa včera vyvalil mohutný balvan. . .

24.07.2018

... a to s obrovským rachotom. Som všímavý na znamenia. Raz som verejne povedal - že ak nemôžem robiť žurnalistiku práve ja - ak musím verejne mlčať, potom nech kričia za mňa tieto balvany. viac »

Farár Kuffa a horolezec Fiala – duchovné veci súvisia, lenže treba mať videnie

22.07.2018

[caption id="attachment_1501" align="alignright" width="300"] Ilustračná snímka autor článku - je to jedna z vitráží kaplnky v žilinskom lesoparku.[/caption] Chcel by som vám sprístupniť túto viac »

Vyhlasujem nový žáner starého tmárstva, presnejšie nového vinárstva

30.05.2018

Prisvojujem si autorstvo - nový žáner v novinárstve ako jej obohatenie. Všimol som si, že starí vinári, presnejšie noví novinári píšuci do internetových periodík - digitálnych - nikdy nepoužívajú viac »

Maďarsko, protest, Budapešť

Protesty Maďarov proti zákonníku práce i Orbánovi pokračovali

16.12.2018 21:59

Maďarský parlament v stredu prijal kontroverznú novelu zákonníka práce.

sanitka, záchranári, prvá pomoc

Dievčatko z Revúcej privalil televízor, nešťastie neprežilo

16.12.2018 20:52

Maloletá na seba televízor pravdepodobne stiahla.

Belgicko, Brusel, protest, migračný pakt,

V Bruseli protestovali tisíce ľudí proti migračnému paktu

16.12.2018 20:04

Polícia použila proti demonštrantom slzotvorný plyn aj vodné delá.

sucho, pôda, zem

Farmári sa sťažujú, že nedostali odškodné za sucho v roku 2017

16.12.2018 19:00

Napriek sľubom vláda zatiaľ neposkytla stovke najviac postihnutých farmárov suchom v roku 2017 sľúbenú pomoc, tvrdia farmári.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 135926x
Priemerná čítanosť článkov: 1416x

Autor blogu

Kategórie