Založ si blog

Ďalšie uvoľnenie dopravnej zápchy v Žiline – železničná alternatíva

Koľaje vedúce na novú vlečku v Tepličke nad Váhom - vzadu železničný most. foto: autor

Koľaje vedúce na novú vlečku v Tepličke nad Váhom – vzadu železničný most. foto: autor

/GLOSA – HUMORnÁ POZNÁMKA/
Rád by som upozornil na ďalšiu teoretickú možnosť odťaženia dopravného uzla najfrekventovanejšej križovatky na Slovensku – Košická ul. pri Hypertescu v Žiline. Prvý spôsob obídenia tejto zapeklitej križovatky som pertraktoval pred časom už tu – popod priehradný múr Vodného diela v Celulózke – minimálne pre osobnú dopravu, či dodávkové autá – úplne super. Link na článok tu http://bignewspaper.blog.pravda.sk/2017/11/07/toto-smeru-v-ziline-prehralo-volby-dialnicny-obchvat-ktory-ani-nemusel-byt/
K tomu mi ale napadla koľajová alternatíva: Štreka – vlečka – prekládka – Teplička nad Váhom – je nanovo vybudovaná kvôli KII. Zaujímalo by ma, prečo tu nie je možné uskutočňovať alternatívnu prekládku kamiónov v čase zápchy – najmä pred trojdňovými sviatkami v SR, kedy sa celé Slovensko sťahuje z východu do Bratislavy – a nazad. Takých sviatkov je v roku viacero. Išlo by o posilnenie tejto exponovanej trasy. Ako? No – normálne – za poplatok naložiť kamióny na nákladný vlak a previezť ich ďalej – vyložiť tam, kde treba – kde už je voľná cesta – obísť tento uzol dopravnej kataklizmy a zápchy. Naložiť ich tu a vyložiť trebárs v Kraľovanoch, alebo aj ďalej – a opačný smer – trebárs v Bytči – kľudne rovno aj v Bratislave. No, čo sa tak dívate?
Službu mohla zabezpečovať kooperácia: mesto, župa, železnice, KIA. A čo? Lepšie ako nocovať pod Strečnom v kamióne, kde sa sypú zhora balvany. Určite lepšie riešenie, ako čakať na tunel Dubná skala, čo sa časovo naťahuje do nekonečna, naháňa do najbližších volieb – a vznikajú tam aj pracovné úrazy. No i tak sa to do úspešných volieb nestihne… Prečo teda nevyužiť aj tvorbu alternatívnych možností v našom odbornom cestárstve? Klasická dopravná škola plná technických kapacít a riešenia? Vyučuje sa tu mediamatika, televízna tvorba a podobné kvázi žurnalohybridy. Pchá sa tu technický nos do niečoho, čo netreba. Každý – aj technici by radi nosili kameru či rovno gitaru na pleci, no ale potom sa musia „vyučení“ novinári starať o cesty a podávať alternatívne zlepšovacie návrhy ako konštruktívnu kritiku neblahého stavu dopravy, ktorá prehráva župné voľby… Žurnalisti, ktorým sa v tomto regióne ešte aj čo najviac rušia noviny – napríklad župné noviny Regiónžurnál – aby sa čo najmenej publikovalo, pripomienkovalo – písalo a zlepšovalo? Ale veď žurnalistika je ovocný strom, z ktorého ťa nik nestrasie, ak sa nerozhodneš zliezť sám.

Vyhlasujem nový žáner starého tmárstva, presnejšie nového vinárstva

30.05.2018

Prisvojujem si autorstvo - nový žáner v novinárstve ako jej obohatenie. Všimol som si, že starí vinári, presnejšie noví novinári píšuci do internetových periodík - digitálnych - nikdy nepoužívajú viac »

S euromenou špekulujú jak Beta. . . nechcem tu povedať, že s čím

24.05.2018

Oni furt len zahusťujú tú menu - až tak, že napokon stráca reálnu svoju kúpnu silu, hodnotu. Išiel som si kúpiť na chodbu do automatu dobožku. Vypadol mi vydávok - 50 centi. Vyletel až von viac »

Zamkli ich sťa bicykle – a vôbec každý tu všetko len zamyká

22.05.2018

Moja dnešná kompozičná téma fotovernisáže mesta - sudiaky. Všade kam len z okna pozriem - rančrovery - autiaky. Aj mne dolu parkujú dva - kontajnery, sudiaky.... A začali ich zamykať. Prečo? viac »

pocasie, ochladenie, vietor, dazd, dazdnik

Západné Slovensko môžu večer zasiahnuť búrky s krúpami, varujú meteorológovia

21.07.2018 13:06

Varuje pred nimi Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý upozorňuje pred výskytom búrok na celom Slovensku aj v nedeľu.

Proactiva Open Arms, loď, migranti

Na Malorke zakotvila záchranná loď s mŕtvymi telami dvoch migrantov

21.07.2018 12:54

Španielska záchranná loď na palube s mŕtvymi telami dvoch migrantov a jednej preživšej utečenkyne z potopeného člna zakotvila v sobotu v prístave na Malorke.

Benzín, nafta

Ceny ropy majú za sebou tretí týždňový pokles po sebe

21.07.2018 12:23

Ubezpečenie Saudskej Arábie, že nezaplaví ropný trh dodávkami, totiž nestačilo na to, aby vykompenzovalo 4,2-% pád ceny zo začiatku týždňa.

Roberto Saviano

Salvini žaluje novinára, ktorý píše o mafii

21.07.2018 12:00

Talianskemu ministrovi vnútra už dlho leží v žalúdku. Novinár Roberto Saviano, ktorý sa zaoberá mafiou a od vydania knihy Gomora musí žiť v utajení.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 106391x
Priemerná čítanosť článkov: 1132x

Autor blogu

Kategórie