Založ si blog

Ďalšie uvoľnenie dopravnej zápchy v Žiline – železničná alternatíva

Koľaje vedúce na novú vlečku v Tepličke nad Váhom - vzadu železničný most. foto: autor

Koľaje vedúce na novú vlečku v Tepličke nad Váhom – vzadu železničný most. foto: autor

/GLOSA – HUMORnÁ POZNÁMKA/
Rád by som upozornil na ďalšiu teoretickú možnosť odťaženia dopravného uzla najfrekventovanejšej križovatky na Slovensku – Košická ul. pri Hypertescu v Žiline. Prvý spôsob obídenia tejto zapeklitej križovatky som pertraktoval pred časom už tu – popod priehradný múr Vodného diela v Celulózke – minimálne pre osobnú dopravu, či dodávkové autá – úplne super. Link na článok tu http://bignewspaper.blog.pravda.sk/2017/11/07/toto-smeru-v-ziline-prehralo-volby-dialnicny-obchvat-ktory-ani-nemusel-byt/
K tomu mi ale napadla koľajová alternatíva: Štreka – vlečka – prekládka – Teplička nad Váhom – je nanovo vybudovaná kvôli KII. Zaujímalo by ma, prečo tu nie je možné uskutočňovať alternatívnu prekládku kamiónov v čase zápchy – najmä pred trojdňovými sviatkami v SR, kedy sa celé Slovensko sťahuje z východu do Bratislavy – a nazad. Takých sviatkov je v roku viacero. Išlo by o posilnenie tejto exponovanej trasy. Ako? No – normálne – za poplatok naložiť kamióny na nákladný vlak a previezť ich ďalej – vyložiť tam, kde treba – kde už je voľná cesta – obísť tento uzol dopravnej kataklizmy a zápchy. Naložiť ich tu a vyložiť trebárs v Kraľovanoch, alebo aj ďalej – a opačný smer – trebárs v Bytči – kľudne rovno aj v Bratislave. No, čo sa tak dívate?
Službu mohla zabezpečovať kooperácia: mesto, župa, železnice, KIA. A čo? Lepšie ako nocovať pod Strečnom v kamióne, kde sa sypú zhora balvany. Určite lepšie riešenie, ako čakať na tunel Dubná skala, čo sa časovo naťahuje do nekonečna, naháňa do najbližších volieb – a vznikajú tam aj pracovné úrazy. No i tak sa to do úspešných volieb nestihne… Prečo teda nevyužiť aj tvorbu alternatívnych možností v našom odbornom cestárstve? Klasická dopravná škola plná technických kapacít a riešenia? Vyučuje sa tu mediamatika, televízna tvorba a podobné kvázi žurnalohybridy. Pchá sa tu technický nos do niečoho, čo netreba. Každý – aj technici by radi nosili kameru či rovno gitaru na pleci, no ale potom sa musia „vyučení“ novinári starať o cesty a podávať alternatívne zlepšovacie návrhy ako konštruktívnu kritiku neblahého stavu dopravy, ktorá prehráva župné voľby… Žurnalisti, ktorým sa v tomto regióne ešte aj čo najviac rušia noviny – napríklad župné noviny Regiónžurnál – aby sa čo najmenej publikovalo, pripomienkovalo – písalo a zlepšovalo? Ale veď žurnalistika je ovocný strom, z ktorého ťa nik nestrasie, ak sa nerozhodneš zliezť sám.

Premiér Fico: Kapitalizmus áno, ale s ľudskou tvárou. . .

10.12.2017

[caption id="attachment_392" align="alignright" width="383"] Takto som kedysi pred 12-timi rokmi písal do novín o Smere - robil im roztlieskávača. Takto som im pomohol vyhrať voľby. Výsledok poznáme. viac »

Ako ma stará griňa na metle vyvalila aj so psom

09.12.2017

[caption id="attachment_373" align="alignright" width="300"] Lúka na žilinskom sídlisku Solinky, kde mesto nevie, čo postaviť - a tak tam venčíme psov a vadíme sa s chodcami a dôchodcami. foto viac »

Tradičnej primátorskej punč mu poradil nejakej vožrala

01.12.2017

[caption id="attachment_352" align="alignleft" width="300"] Na Mariánskom námestí v Žiline teďkom voní pouze punč, medovina - domovina. Všichni tady již týden nasávají leda čmeláci. Míňaj viac »

Kim Čong-un, sevrná kórea, kim, kldr

Južná Kórea uvalila nové sankcie na KĽDR

11.12.2017 09:16

Reagovala tak na severokórejský raketový test z konca novembra.

internet, počítač, heslo

Čínski špióni používajú falošné účty na LinkedIne, upozorňuje nemecká kontrarozviedka

11.12.2017 08:02

Čínska strana sa má takýmto spôsobom snažiť o verbovanie informátorov.

Maduro

Maduro zakázal opozícii zúčastniť sa prezidentských volieb

11.12.2017 07:37

Socialistický prezident použil argument, že kandidátov na prezidenta môžu postaviť len tie strany, ktoré sa zúčastnili komunálnych volieb.

vlak, rýchlik, rušeň, most Trenčín

Vlaky už môžu jazdiť stošesťdesiatkou, prvý vyrazil v nedeľu

11.12.2017 07:00

Rýchliky Železničnej spoločnosti Slovensko medzi Bratislavou a Púchovom môžu jazdiť od 10. decembra rýchlosťou 160 kilometrov za hodinu.

bignewspaper

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 31503x
Priemerná čítanosť článkov: 829x

Autor blogu

Kategórie