Založ si blog

Otvorím noviny – Blanár. Otvorím TV – Blanár. No ja sa tu bojím otvoriť už aj konzervu. . .

Kedysi nahlíželi v Považskej galérii umenia do krivého zrcadla aj s prezidentom ani Nostradamus. foto" autor

Kedysi nahlíželi v Považskej galérii umenia do krivého zrcadla aj s prezidentom ani Nostradamus. foto“ autorToto ti mi vám je len  zvláštne. Keď idú voľby, tak všade na baneroch sa tkvie pocta – portrét príslušného big štátnika. Všade fanfáry a oslavné múzy na jeho slávu, ani na Vianoce. Ten portrét je všade, nemožno ho obísť ani tankom. Dám aj príklad: Otvorím noviny – Blanár. Otvorím televízor – Blanár. No ja sa tu bojím otvoriť už aj konzervu… No, ale, že hneď po voľbách – celkom naopak – zase sa začína zúrivé a neochvejné obrazoborecké hnutie. Niektorí naštvaní politici z neúspechu začali kokrhať. S autogénom v ruke na obrubníku a v tustých montérkach nenápadne s koženou kuklou akoby hokejového brankára – len teda čierne sklíčko – začínajú rúcať natvrdo tieto banery s portrétmi rôznych iných – teraz už ale úspešných politikov. Na rozdiel od nich… Po voľbách, isteže.  Padajú jak hríby. Vraj to odpútava pozornosť pri doprave. Jak keby tam viseli bikiny. No ale keby ste boli múdri a máte na to naozaj právomoci – toto ste mali urobiť už pred voľbami v predstihu namiesto svojej vlastnej – neúspešnej kampane s vycereným american portrétom. /Každý, aký prekrásny kráľ Krásnobrad. Lenže už – preč bol pôvab mladých čias – a bradu zdobil sivý vlas./ A nie sa tam vytŕčať popri diaľnici aj s ostatnými politikmi a dodatočne si riešiť komplexy viaccennosti. Veď ale tie banery aspoň prerušujú nudu v komótnych kolónach či zápchach najmä pri ceste okolo Strečna… A nútia k zamysleniu – koho si vybrať za župana do budúcnosti. Či to má byť z baneru Blanár – alebo nejaký iný Banár, aby sme do budúcnosti opäť len nebanovali https://www.youtube.com/watch?v=dBebXwy9bh8

P. S.“ Ak tu bude náhodou niekto príliš do tohto článku Blá, blá, blá… bacha, môže to byť Blabár, alebo asi aj niekto zo Smeru, kto sa doteraz veľmi radoval, smial a tancoval charleston u vúně hřebíčku, u rytmu střevíčku. No ale teraz už má nariadený štátny smútok. Neberme sa zase až tak vážne, chlapci, užili ste si toho viac než dosť. Čo ešte chcete? Pietu? Gloriolu? Smútočný pochod funebrákov? Viete vy aj niečo iné, než protéžovane odstaviť iného a dohrabať sa k sláve cez svoje priblblé spupné a politicky vážne partaje? Čo také ste v živote dokázali sami – len vlastnými schopnosťami? Zakliali ste krajinu tmou strachu, zloby, arogancie a vážnosti. Vzali ste jej múzu, humor, náladu a žánre publicistiky emocionálneho typu. Hádam tu len nechcete hodnotiť, podrbať ešte aj kráľa slovenského fejtónu? Môžete tak svoje vlastné banery Klik https://www.facebook.com/photo.php?fbid=206994419320321&set=a.184233594929737.44515.100000292938724&type=3&theater Tú trocu kritiky hádam len po 12tich rokoch vládnutia znesiete, nie? Nebuďte uplakané baby a ak mi idete nadávať do „odborníkov“, ráčte sa pozrieť, koho článok tu dal ADMINISTRÁTOR V BLOGOCH ako odporúčaný – a prečo asi… Volá sa to ALBÍN – DILEMA JEDINEČNÝCH, ah jáj.

Takto sa kedysi chodievalo na dovolenky

23.04.2018

PUSTEVNY - valašské múzeum - Valašské Medziřičí - drevená honosná horská osada minulosti aj s horským hotelem. Krajšie než v Mrázikovi - rozprávke. Celý komplex. Tady jsem dělal i tady viac »

Lepšiu záchrannú zelenú sieť nemá ani green Pelegríny

09.04.2018

[caption id="attachment_1384" align="alignright" width="300"] Približne takto to môže vyzerať - len teda hustejší, vyšší a na oblo zostrihanejší pás jemnej dreviny živého plota, vtáčí viac »

Dôkaz a či len náznak večného života? 

02.04.2018

[caption id="attachment_1376" align="alignright" width="300"] ilustračná snímka autor[/caption] Dôkaz večného života? Sú sviatky, každý uvažuje aj trochu ináč. Preto - mal by som aktuálne viac »

ministerstvo vnútra, mv sr, budova

Rokuje užšie vedenie Smeru, Saková je hlavnou kandidátkou na ministerku vnútra

23.04.2018 18:49, aktualizované: 18:55

Tomáša Druckera vo funkcii ministra vnútra by mala nahradiť štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková.

Košice, súd, Antonino Vadala, predbežná väzba, návrh

Prokuratúra predbežne vyšetruje Antonina Vadalu

23.04.2018 18:33

Prokurátor vykoná výsluch, v rámci ktorého bude zisťovať aj to, či obvinený s vydaním do Talianska súhlasí. Ak bude súhlasiť, o vydaní rozhodne prokurátor, ak nie, o prípustnosti vydania bude rozhodovať krajský súd.

Roberto Fico, taliansko

Rokovania o zostavení vlády v Taliansku bude viesť Roberto Fico

23.04.2018 18:18

Taliansky prezident Mattarella si pozval na stretnutie predsedu dolnej komory parlamentu Roberta Fica, ktorý by mal viesť ďalšie kolo rokovaní o zostavení vlády.

Egypt, kresťania, Islamský štát

Poslankyňa NR SR Verešová: Každý deň zomrie osem kresťanov pre svoje náboženské presvedčenie

23.04.2018 18:10

Riaditeľ organizácie Open Doors, ktorá monitoruje tento problém, Michel Varton priblížil, že vo svete čelí prenasledovaniu okolo 250 miliónov kresťanov, čo znamená, že z celkového počtu veriacich ide o jedného z 12 kresťanov.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 92105x
Priemerná čítanosť článkov: 1059x

Autor blogu

Kategórie