Založ si blog

Otvorím noviny – Blanár. Otvorím TV – Blanár. No ja sa tu bojím otvoriť už aj konzervu. . .

Kedysi nahlíželi v Považskej galérii umenia do krivého zrcadla aj s prezidentom ani Nostradamus. foto" autor

Kedysi nahlíželi v Považskej galérii umenia do krivého zrcadla aj s prezidentom ani Nostradamus. foto“ autorToto ti mi vám je len  zvláštne. Keď idú voľby, tak všade na baneroch sa tkvie pocta – portrét príslušného big štátnika. Všade fanfáry a oslavné múzy na jeho slávu, ani na Vianoce. Ten portrét je všade, nemožno ho obísť ani tankom. Dám aj príklad: Otvorím noviny – Blanár. Otvorím televízor – Blanár. No ja sa tu bojím otvoriť už aj konzervu… No, ale, že hneď po voľbách – celkom naopak – zase sa začína zúrivé a neochvejné obrazoborecké hnutie. Niektorí naštvaní politici z neúspechu začali kokrhať. S autogénom v ruke na obrubníku a v tustých montérkach nenápadne s koženou kuklou akoby hokejového brankára – len teda čierne sklíčko – začínajú rúcať natvrdo tieto banery s portrétmi rôznych iných – teraz už ale úspešných politikov. Na rozdiel od nich… Po voľbách, isteže.  Padajú jak hríby. Vraj to odpútava pozornosť pri doprave. Jak keby tam viseli bikiny. No ale keby ste boli múdri a máte na to naozaj právomoci – toto ste mali urobiť už pred voľbami v predstihu namiesto svojej vlastnej – neúspešnej kampane s vycereným american portrétom. /Každý, aký prekrásny kráľ Krásnobrad. Lenže už – preč bol pôvab mladých čias – a bradu zdobil sivý vlas./ A nie sa tam vytŕčať popri diaľnici aj s ostatnými politikmi a dodatočne si riešiť komplexy viaccennosti. Veď ale tie banery aspoň prerušujú nudu v komótnych kolónach či zápchach najmä pri ceste okolo Strečna… A nútia k zamysleniu – koho si vybrať za župana do budúcnosti. Či to má byť z baneru Blanár – alebo nejaký iný Banár, aby sme do budúcnosti opäť len nebanovali https://www.youtube.com/watch?v=dBebXwy9bh8

P. S.“ Ak tu bude náhodou niekto príliš do tohto článku Blá, blá, blá… bacha, môže to byť Blabár, alebo asi aj niekto zo Smeru, kto sa doteraz veľmi radoval, smial a tancoval charleston u vúně hřebíčku, u rytmu střevíčku. No ale teraz už má nariadený štátny smútok. Neberme sa zase až tak vážne, chlapci, užili ste si toho viac než dosť. Čo ešte chcete? Pietu? Gloriolu? Smútočný pochod funebrákov? Viete vy aj niečo iné, než protéžovane odstaviť iného a dohrabať sa k sláve cez svoje priblblé spupné a politicky vážne partaje? Čo také ste v živote dokázali sami – len vlastnými schopnosťami? Zakliali ste krajinu tmou strachu, zloby, arogancie a vážnosti. Vzali ste jej múzu, humor, náladu a žánre publicistiky emocionálneho typu. Hádam tu len nechcete hodnotiť, podrbať ešte aj kráľa slovenského fejtónu? Môžete tak svoje vlastné banery Klik https://www.facebook.com/photo.php?fbid=206994419320321&set=a.184233594929737.44515.100000292938724&type=3&theater Tú trocu kritiky hádam len po 12tich rokoch vládnutia znesiete, nie? Nebuďte uplakané baby a ak mi idete nadávať do „odborníkov“, ráčte sa pozrieť, koho článok tu dal ADMINISTRÁTOR V BLOGOCH ako odporúčaný – a prečo asi… Volá sa to ALBÍN – DILEMA JEDINEČNÝCH, ah jáj.

Umlčali Arabov. Ale z Múru nárekov sa včera vyvalil mohutný balvan. . .

24.07.2018

... a to s obrovským rachotom. Som všímavý na znamenia. Raz som verejne povedal - že ak nemôžem robiť žurnalistiku práve ja - ak musím verejne mlčať, potom nech kričia za mňa tieto balvany. viac »

Farár Kuffa a horolezec Fiala – duchovné veci súvisia, lenže treba mať videnie

22.07.2018

[caption id="attachment_1501" align="alignright" width="300"] Ilustračná snímka autor článku - je to jedna z vitráží kaplnky v žilinskom lesoparku.[/caption] Chcel by som vám sprístupniť túto viac »

Vyhlasujem nový žáner starého tmárstva, presnejšie nového vinárstva

30.05.2018

Prisvojujem si autorstvo - nový žáner v novinárstve ako jej obohatenie. Všimol som si, že starí vinári, presnejšie noví novinári píšuci do internetových periodík - digitálnych - nikdy nepoužívajú viac »

Maďarsko, protest, Budapešť

Protesty Maďarov proti zákonníku práce i Orbánovi pokračovali

16.12.2018 21:59

Maďarský parlament v stredu prijal kontroverznú novelu zákonníka práce.

sanitka, záchranári, prvá pomoc

Dievčatko z Revúcej privalil televízor, nešťastie neprežilo

16.12.2018 20:52

Maloletá na seba televízor pravdepodobne stiahla.

Belgicko, Brusel, protest, migračný pakt,

V Bruseli protestovali tisíce ľudí proti migračnému paktu

16.12.2018 20:04

Polícia použila proti demonštrantom slzotvorný plyn aj vodné delá.

sucho, pôda, zem

Farmári sa sťažujú, že nedostali odškodné za sucho v roku 2017

16.12.2018 19:00

Napriek sľubom vláda zatiaľ neposkytla stovke najviac postihnutých farmárov suchom v roku 2017 sľúbenú pomoc, tvrdia farmári.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 135922x
Priemerná čítanosť článkov: 1416x

Autor blogu

Kategórie