Založ si blog

Otvorím noviny – Blanár. Otvorím TV – Blanár. No ja sa tu bojím otvoriť už aj konzervu. . .

Kedysi nahlíželi v Považskej galérii umenia do krivého zrcadla aj s prezidentom ani Nostradamus. foto" autor

Kedysi nahlíželi v Považskej galérii umenia do krivého zrcadla aj s prezidentom ani Nostradamus. foto“ autorToto ti mi vám je len  zvláštne. Keď idú voľby, tak všade na baneroch sa tkvie pocta – portrét príslušného big štátnika. Všade fanfáry a oslavné múzy na jeho slávu, ani na Vianoce. Ten portrét je všade, nemožno ho obísť ani tankom. Dám aj príklad: Otvorím noviny – Blanár. Otvorím televízor – Blanár. No ja sa tu bojím otvoriť už aj konzervu… No, ale, že hneď po voľbách – celkom naopak – zase sa začína zúrivé a neochvejné obrazoborecké hnutie. Niektorí naštvaní politici z neúspechu začali kokrhať. S autogénom v ruke na obrubníku a v tustých montérkach nenápadne s koženou kuklou akoby hokejového brankára – len teda čierne sklíčko – začínajú rúcať natvrdo tieto banery s portrétmi rôznych iných – teraz už ale úspešných politikov. Na rozdiel od nich… Po voľbách, isteže.  Padajú jak hríby. Vraj to odpútava pozornosť pri doprave. Jak keby tam viseli bikiny. No ale keby ste boli múdri a máte na to naozaj právomoci – toto ste mali urobiť už pred voľbami v predstihu namiesto svojej vlastnej – neúspešnej kampane s vycereným american portrétom. /Každý, aký prekrásny kráľ Krásnobrad. Lenže už – preč bol pôvab mladých čias – a bradu zdobil sivý vlas./ A nie sa tam vytŕčať popri diaľnici aj s ostatnými politikmi a dodatočne si riešiť komplexy viaccennosti. Veď ale tie banery aspoň prerušujú nudu v komótnych kolónach či zápchach najmä pri ceste okolo Strečna… A nútia k zamysleniu – koho si vybrať za župana do budúcnosti. Či to má byť z baneru Blanár – alebo nejaký iný Banár, aby sme do budúcnosti opäť len nebanovali https://www.youtube.com/watch?v=dBebXwy9bh8

P. S.“ Ak tu bude náhodou niekto príliš do tohto článku Blá, blá, blá… bacha, môže to byť Blabár, alebo asi aj niekto zo Smeru, kto sa doteraz veľmi radoval, smial a tancoval charleston u vúně hřebíčku, u rytmu střevíčku. No ale teraz už má nariadený štátny smútok. Neberme sa zase až tak vážne, chlapci, užili ste si toho viac než dosť. Čo ešte chcete? Pietu? Gloriolu? Smútočný pochod funebrákov? Viete vy aj niečo iné, než protéžovane odstaviť iného a dohrabať sa k sláve cez svoje priblblé spupné a politicky vážne partaje? Čo také ste v živote dokázali sami – len vlastnými schopnosťami? Zakliali ste krajinu tmou strachu, zloby, arogancie a vážnosti. Vzali ste jej múzu, humor, náladu a žánre publicistiky emocionálneho typu. Hádam tu len nechcete hodnotiť, podrbať ešte aj kráľa slovenského fejtónu? Môžete tak svoje vlastné banery Klik https://www.facebook.com/photo.php?fbid=206994419320321&set=a.184233594929737.44515.100000292938724&type=3&theater Tú trocu kritiky hádam len po 12tich rokoch vládnutia znesiete, nie? Nebuďte uplakané baby a ak mi idete nadávať do „odborníkov“, ráčte sa pozrieť, koho článok tu dal ADMINISTRÁTOR V BLOGOCH ako odporúčaný – a prečo asi… Volá sa to ALBÍN – DILEMA JEDINEČNÝCH, ah jáj.

Ako môže Európa obuť aj celý tretí svet?

19.01.2018

[caption id="attachment_1007" align="alignleft" width="207"] Tak napríklad tieto moje nové kominárky - ovšimol som si - môžu byť vlastne takmer už pravoľavé. Nie sú najestetickejšie, funkčné viac »

Kde vás v tejto dobe najviacej tlačí topánka? No mňa na Slovensku – a k tomu na krku!

15.01.2018

Topánky na Slovensku - tie sú tu teraz ako kedysi slávne ruské lyže - tie nemajú páru... Stačí ti iba jedna. Najmä cenovo... Poviem vám to ale veľmi úprimne, priatelia, ako som ja len vypiekol viac »

Otáčacie dvere v nákupných centrách – využitie gravitácie

09.01.2018

[caption id="attachment_954" align="alignright" width="300"] Roll - door, otáčacie dvere v nákupných centrách sa dajú urobiť ako nášľapný šnekový systém podobne, ako to navrhujem ja. snímka viac »

Lavrov

Lavrov hájil dohodu s Iránom, situáciu sleduje aj KĽDR

20.01.2018 00:01

"Dohodu nebude možné plniť, pokiaľ ju jednostranne vypovie niektorý z jej účastníkov."

Plyn, energia, bývanie, oheň

Tanker s ruským plynom mieril do USA, záhadne zmenil smer

20.01.2018 00:00

Tri týždne po tom, keď sa tanker Gaselys vydal s kontroverzným nákladom ruského plynu do USA, loď sa otočila a pláva späť. Bola iba deň cesty od svojho cieľa.

plyn, oheň, sporák

Turecko schválilo výstavbu druhej vetvy plynovodu TurkStream

19.01.2018 23:17

Turecko schválilo výstavbu druhej vetvy podmorského plynovodu TurkStream v tureckých vodách. Informoval o tom Gazprom.

peniaze, euro, minca, bankovky

Európske akcie sa vyšplhali najvyššie za dva a pol roka

19.01.2018 22:30

Európske akcie v závere týždňa posilňovali, hore ich tlačí rastúci optimizmus týkajúci sa firemných ziskov a vývoja svetovej ekonomiky.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 55071x
Priemerná čítanosť článkov: 888x

Autor blogu

Kategórie