Založ si blog

Otvorím noviny – Blanár. Otvorím TV – Blanár. No ja sa tu bojím otvoriť už aj konzervu. . .

Kedysi nahlíželi v Považskej galérii umenia do krivého zrcadla aj s prezidentom ani Nostradamus. foto" autor

Kedysi nahlíželi v Považskej galérii umenia do krivého zrcadla aj s prezidentom ani Nostradamus. foto“ autorToto ti mi vám je len  zvláštne. Keď idú voľby, tak všade na baneroch sa tkvie pocta – portrét príslušného big štátnika. Všade fanfáry a oslavné múzy na jeho slávu, ani na Vianoce. Ten portrét je všade, nemožno ho obísť ani tankom. Dám aj príklad: Otvorím noviny – Blanár. Otvorím televízor – Blanár. No ja sa tu bojím otvoriť už aj konzervu… No, ale, že hneď po voľbách – celkom naopak – zase sa začína zúrivé a neochvejné obrazoborecké hnutie. Niektorí naštvaní politici z neúspechu začali kokrhať. S autogénom v ruke na obrubníku a v tustých montérkach nenápadne s koženou kuklou akoby hokejového brankára – len teda čierne sklíčko – začínajú rúcať natvrdo tieto banery s portrétmi rôznych iných – teraz už ale úspešných politikov. Na rozdiel od nich… Po voľbách, isteže.  Padajú jak hríby. Vraj to odpútava pozornosť pri doprave. Jak keby tam viseli bikiny. No ale keby ste boli múdri a máte na to naozaj právomoci – toto ste mali urobiť už pred voľbami v predstihu namiesto svojej vlastnej – neúspešnej kampane s vycereným american portrétom. /Každý, aký prekrásny kráľ Krásnobrad. Lenže už – preč bol pôvab mladých čias – a bradu zdobil sivý vlas./ A nie sa tam vytŕčať popri diaľnici aj s ostatnými politikmi a dodatočne si riešiť komplexy viaccennosti. Veď ale tie banery aspoň prerušujú nudu v komótnych kolónach či zápchach najmä pri ceste okolo Strečna… A nútia k zamysleniu – koho si vybrať za župana do budúcnosti. Či to má byť z baneru Blanár – alebo nejaký iný Banár, aby sme do budúcnosti opäť len nebanovali https://www.youtube.com/watch?v=dBebXwy9bh8

P. S.“ Ak tu bude náhodou niekto príliš do tohto článku Blá, blá, blá… bacha, môže to byť Blabár, alebo asi aj niekto zo Smeru, kto sa doteraz veľmi radoval, smial a tancoval charleston u vúně hřebíčku, u rytmu střevíčku. No ale teraz už má nariadený štátny smútok. Neberme sa zase až tak vážne, chlapci, užili ste si toho viac než dosť. Čo ešte chcete? Pietu? Gloriolu? Smútočný pochod funebrákov? Viete vy aj niečo iné, než protéžovane odstaviť iného a dohrabať sa k sláve cez svoje priblblé spupné a politicky vážne partaje? Čo také ste v živote dokázali sami – len vlastnými schopnosťami? Zakliali ste krajinu tmou strachu, zloby, arogancie a vážnosti. Vzali ste jej múzu, humor, náladu a žánre publicistiky emocionálneho typu. Hádam tu len nechcete hodnotiť, podrbať ešte aj kráľa slovenského fejtónu? Môžete tak svoje vlastné banery Klik https://www.facebook.com/photo.php?fbid=206994419320321&set=a.184233594929737.44515.100000292938724&type=3&theater Tú trocu kritiky hádam len po 12tich rokoch vládnutia znesiete, nie? Nebuďte uplakané baby a ak mi idete nadávať do „odborníkov“, ráčte sa pozrieť, koho článok tu dal ADMINISTRÁTOR V BLOGOCH ako odporúčaný – a prečo asi… Volá sa to ALBÍN – DILEMA JEDINEČNÝCH, ah jáj.

Vyhlasujem nový žáner starého tmárstva, presnejšie nového vinárstva

30.05.2018

Prisvojujem si autorstvo - nový žáner v novinárstve ako jej obohatenie. Všimol som si, že starí vinári, presnejšie noví novinári píšuci do internetových periodík - digitálnych - nikdy nepoužívajú viac »

S euromenou špekulujú jak Beta. . . nechcem tu povedať, že s čím

24.05.2018

Oni furt len zahusťujú tú menu - až tak, že napokon stráca reálnu svoju kúpnu silu, hodnotu. Išiel som si kúpiť na chodbu do automatu dobožku. Vypadol mi vydávok - 50 centi. Vyletel až von viac »

Zamkli ich sťa bicykle – a vôbec každý tu všetko len zamyká

22.05.2018

Moja dnešná kompozičná téma fotovernisáže mesta - sudiaky. Všade kam len z okna pozriem - rančrovery - autiaky. Aj mne dolu parkujú dva - kontajnery, sudiaky.... A začali ich zamykať. Prečo? viac »

pocasie, ochladenie, vietor, dazd, dazdnik

Západné Slovensko môžu večer zasiahnuť búrky s krúpami, varujú meteorológovia

21.07.2018 13:06

Varuje pred nimi Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý upozorňuje pred výskytom búrok na celom Slovensku aj v nedeľu.

Proactiva Open Arms, loď, migranti

Na Malorke zakotvila záchranná loď s mŕtvymi telami dvoch migrantov

21.07.2018 12:54

Španielska záchranná loď na palube s mŕtvymi telami dvoch migrantov a jednej preživšej utečenkyne z potopeného člna zakotvila v sobotu v prístave na Malorke.

Benzín, nafta

Ceny ropy majú za sebou tretí týždňový pokles po sebe

21.07.2018 12:23

Ubezpečenie Saudskej Arábie, že nezaplaví ropný trh dodávkami, totiž nestačilo na to, aby vykompenzovalo 4,2-% pád ceny zo začiatku týždňa.

Roberto Saviano

Salvini žaluje novinára, ktorý píše o mafii

21.07.2018 12:00

Talianskemu ministrovi vnútra už dlho leží v žalúdku. Novinár Roberto Saviano, ktorý sa zaoberá mafiou a od vydania knihy Gomora musí žiť v utajení.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 106390x
Priemerná čítanosť článkov: 1132x

Autor blogu

Kategórie