Založ si blog

Toto Smeru v Žiline prehralo voľby – diaľničný obchvat, ktorý ani nemusel byť. . .

…keby ma počúvali… DIALNICNY OBCHVAT DUBNA SKALA VOBEC ANI NEMUSEL BYT: MOJA NOVA VIZIA XQ/ 2017. Nikdy nepochopim, ako je len mozne, ze v technicky ladenom meste plnom vyskumnych ustavov dopravnych a dopravnych univerzit – zatial nikoho nenapadlo urobit skratku, obchvat a prepojenie polovice mesta, teda obci celej Visnovskej doliny, Trnovskej doliny, sídliska Solinky a Vlcince, nákupné centrum Ul. vysokoskolakov – odbocka v Celulozke popod priehradny mur Vodneho diela ZIlina /viď foto autora/ az do Teplicky nad Vahom, zeleznicna prekladka – odbocka na terminal zeleznice SR – krizovatka za mostom cez Vah, smer KIA. Takto by polovica mesta obisla najtazsiu a najfrekventovanejsiu krizovatku v republike pri Hypertescu Košická ul. v Ziline, pri ktorej vecne vyplakavaju uzimeni novinarikovia v televiziach, zupani a primatori, dopravní experti. Bolo by to len 100 metrov, slovom sto metrov, vybudovania novej cesty cez luku popri Vahu a zo Soliniek si v Teplicke za pat minut a cela Terchovska dolina, Bratislava, Rajec, Bytca, Kysuce ma novu skratku do mesta, aj do Martina, na Oravu aj Liptov. … A naopak – a späť. Nebolo by treba ani kompy v Strecne, alternatívnych trás – ale najma cely trakt Kysuce smer Martin by sa onej zapchatej krizovatke vyhli.
Cela Orava, Liptov, Martin by len zbehli pred mestom dolu do prava okolo erotiaku Celulozka – kde bol kedysi monumentalny kosak s kladivom- a uz su pod priehradným murom a v Teplicke pri moste – krizovatka terminal Zeleznice. Tam mal byt kruhac a tym padom sa dalo dostat na Terchovu, alebo aj na Kysuce, staru cestu do Bytce, ale aj novu dialnicu Bytca, Bratislava – alebo aj na Rajec – Prievidza. a TO AJ STAROU CESTOU MEDZI Vahom a Dubnom.  Co chcete viacej? Minimalne pre osobnu dopravu – impozantne. Pritom by to bol fakt len len kusok cesty po lúke okolo Váhu popod dve koľajové trate. Ziaden obchvat Dubna skala.
No a toto im musi zasa zadarmo povedat – dať jeden nenovinar necinny, o ktorom sa zacina pindat, ze psi hlas do neba nevola. No banda jedna leniva skorumpovana. Novinarikovia – skôr ale píšuci politici – menej prekrasnych talkshow po baneroch, menej narcisacenia a racte uz konecne aj poradit tymto big technikom a cestarom  hrajucim po kapelach a venujuc sa najednou basneniu a muze – co maju robit s dopravou pri svojich platoch. A nielen sa prechadzat  galeriach po hradoch, a Budatínskych , Oravských zámkoch, poinvestovávať si do mohutných tunelov a obchvatov, z ktorých padajú kamene rovno do kolony aut s celymi rodinami aj detmi, mrznuc dolu na verimboha po tmach. Robiť retardujúce retardéry, ktoré pretazia cestu hmotnostou, hlukom i rezonanciou ani truby jerichove a idu zhodit Hrad Strecno… A teraz zase nazad – už len dva pruhy – sa planuju – najednou. Rovnako aj rusit noviny ani kockatohlavy krutohlav Napoleon a do tych ostatnych ponasadzovat svojich krpatych ludkov rezimu. Radil som im to už neraz, naposledy 5, marca 2017 v mojej vizionárskej Búdkosove, kde nahlíži už celá republika ani Nostradamus do zrcadla…  – hľa – ten kruháč v Celulozke tam potom začali robiť, ale to nestihli https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1430053113681106&set=a.1430053043681113.1073741846.100000292938724&type=3&theater

12.11.2017 P.S.: Predpokladal som – a aj sa stalo, že mi tu bude niekto vkladať nejaké zrkadlo a bude oktrojovať, vraj – NIČ NOVÉ – : Ach, jáj – moje nové zrkadlo – koho by to asi len tak len napadlo? Zaujímavé, že mi ho dali práve v deň, keď som tu zdvihol charakter žilinským technokratom – technokatom svojim článkom o múze. A to mi vraveli, že im ma je ľúto, nestojím za to, potom sa mi smiali, potom nadávali a teraz toto zrkadlo… Všade je to takýto postup – potup. No asi predsa len začnem písať. Kto by tu písal pravdu? Teta Droll? No a tebe sa zdá, že toto finančne náročné riešenie starostu NIČ nové, ceu Strečno – to je to isté, čo som navrhol ja – vybudovať IHNEĎ a bez peňazí 50metrovú spojnicu tesne popod priehradným múrom v Celulózke – a rieši to zároveň aj Višňové, Solinky, Trnové, Vlčince, Hliny – teda aj pol mesta bez toho, že by sa museli vracať do Strečna? Isteže, veď každé cestujúce dieťa vidí z okna to, čo ja a aj starosta,, to, čo je v tvojom príspevku z novín, vizualizáciu, fatamorgánu – nejakú novú spojnicu, most kdekoľvek už od Martina a to už od roku 1968 – tak práve TOTO NIE JE NIČ NOVÉ! Len, či ju aj zbadalo a navrhovalo práve tam kde ja – IHNEĎA BEZ PEŇAZÍ v tomto článku – to je otázka.skratka-ciest

 

 

Aj tvrdohlavé tvory ti vedia narýchlo zmúdrieť

20.02.2018

[caption id="attachment_1080" align="alignright" width="300"] Na bielo zasnená kaplnka pri Váhu v Tepličke nad Váhom - dnes zátočina labutí, kedysi pasienok s vysokými topoľmi na brehu. tá toho viac »

Niekedy je štatistika – platov – hrozne veľká šlamastika

13.02.2018

[caption id="attachment_1063" align="alignright" width="300"] Tak koľko asi tak majú - vyberú?A kde nás tak najviac tlačí topánka? V bankomate! Ilustračná snímka autor článku[/caption] Životná viac »

Mám vzácne ochorenie očí, ktoré riešia až v Bratislave

08.02.2018

[caption id="attachment_1050" align="alignright" width="360"] Poliklinika Karlova Ves - je dnes už jediné miesto, ktoré ma vzácne spája s Bratislavou. Je to aj jediné miesto na Slovensku, kde riešia viac »

Rumunsko, protesty,

Rumunský minister vyzval na odvolanie hlavnej protikorupčnej prokurátorky

22.02.2018 22:24

Rumunský minister spravodlivosti Tudorel Toader vyzval vo štvrtok na odvolanie hlavnej protikorupčnej prokurátorky Laury Codrutovej Kövesiovej z funkcie.

Trump

Trump podporil zvýšenie minimálneho veku pre ďalšie typy zbraní na 21 rokov

22.02.2018 22:20

Trump vo štvrtok skoro ráno na Twitteri napísal, že je tým najdôraznejším zástancom kontroly strelných zbraní.

Amerika, americká zástava, vlajka, USA

Auto naplnené kanistrami narazilo do nemocnice

22.02.2018 22:16

Zranenie utrpel len vodič.

politika vývoj nezamestnanosť TK Richter

Minister Richter ocenil 26 osobností z rezortu práce

22.02.2018 21:54

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer) odovzdal vo štvrtok, počas slávnostného podujatia, rezortné ocenenia 26 osobnostiam z celého Slovenska.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 62173x
Priemerná čítanosť článkov: 928x

Autor blogu

Kategórie