Založ si blog

Toto Smeru v Žiline prehralo voľby – diaľničný obchvat, ktorý ani nemusel byť. . .

…keby ma počúvali… DIALNICNY OBCHVAT DUBNA SKALA VOBEC ANI NEMUSEL BYT: MOJA NOVA VIZIA XQ/ 2017. Nikdy nepochopim, ako je len mozne, ze v technicky ladenom meste plnom vyskumnych ustavov dopravnych a dopravnych univerzit – zatial nikoho nenapadlo urobit skratku, obchvat a prepojenie polovice mesta, teda obci celej Visnovskej doliny, Trnovskej doliny, sídliska Solinky a Vlcince, nákupné centrum Ul. vysokoskolakov – odbocka v Celulozke popod priehradny mur Vodneho diela ZIlina /viď foto autora/ az do Teplicky nad Vahom, zeleznicna prekladka – odbocka na terminal zeleznice SR – krizovatka za mostom cez Vah, smer KIA. Takto by polovica mesta obisla najtazsiu a najfrekventovanejsiu krizovatku v republike pri Hypertescu Košická ul. v Ziline, pri ktorej vecne vyplakavaju uzimeni novinarikovia v televiziach, zupani a primatori, dopravní experti. Bolo by to len 100 metrov, slovom sto metrov, vybudovania novej cesty cez luku popri Vahu a zo Soliniek si v Teplicke za pat minut a cela Terchovska dolina, Bratislava, Rajec, Bytca, Kysuce ma novu skratku do mesta, aj do Martina, na Oravu aj Liptov. … A naopak – a späť. Nebolo by treba ani kompy v Strecne, alternatívnych trás – ale najma cely trakt Kysuce smer Martin by sa onej zapchatej krizovatke vyhli.
Cela Orava, Liptov, Martin by len zbehli pred mestom dolu do prava okolo erotiaku Celulozka – kde bol kedysi monumentalny kosak s kladivom- a uz su pod priehradným murom a v Teplicke pri moste – krizovatka terminal Zeleznice. Tam mal byt kruhac a tym padom sa dalo dostat na Terchovu, alebo aj na Kysuce, staru cestu do Bytce, ale aj novu dialnicu Bytca, Bratislava – alebo aj na Rajec – Prievidza. a TO AJ STAROU CESTOU MEDZI Vahom a Dubnom.  Co chcete viacej? Minimalne pre osobnu dopravu – impozantne. Pritom by to bol fakt len len kusok cesty po lúke okolo Váhu popod dve koľajové trate. Ziaden obchvat Dubna skala.
No a toto im musi zasa zadarmo povedat – dať jeden nenovinar necinny, o ktorom sa zacina pindat, ze psi hlas do neba nevola. No banda jedna leniva skorumpovana. Novinarikovia – skôr ale píšuci politici – menej prekrasnych talkshow po baneroch, menej narcisacenia a racte uz konecne aj poradit tymto big technikom a cestarom  hrajucim po kapelach a venujuc sa najednou basneniu a muze – co maju robit s dopravou pri svojich platoch. A nielen sa prechadzat  galeriach po hradoch, a Budatínskych , Oravských zámkoch, poinvestovávať si do mohutných tunelov a obchvatov, z ktorých padajú kamene rovno do kolony aut s celymi rodinami aj detmi, mrznuc dolu na verimboha po tmach. Robiť retardujúce retardéry, ktoré pretazia cestu hmotnostou, hlukom i rezonanciou ani truby jerichove a idu zhodit Hrad Strecno… A teraz zase nazad – už len dva pruhy – sa planuju – najednou. Rovnako aj rusit noviny ani kockatohlavy krutohlav Napoleon a do tych ostatnych ponasadzovat svojich krpatych ludkov rezimu. Radil som im to už neraz, naposledy 5, marca 2017 v mojej vizionárskej Búdkosove, kde nahlíži už celá republika ani Nostradamus do zrcadla…  – hľa – ten kruháč v Celulozke tam potom začali robiť, ale to nestihli https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1430053113681106&set=a.1430053043681113.1073741846.100000292938724&type=3&theater

12.11.2017 P.S.: Predpokladal som – a aj sa stalo, že mi tu bude niekto vkladať nejaké zrkadlo a bude oktrojovať, vraj – NIČ NOVÉ – : Ach, jáj – moje nové zrkadlo – koho by to asi len tak len napadlo? Zaujímavé, že mi ho dali práve v deň, keď som tu zdvihol charakter žilinským technokratom – technokatom svojim článkom o múze. A to mi vraveli, že im ma je ľúto, nestojím za to, potom sa mi smiali, potom nadávali a teraz toto zrkadlo… Všade je to takýto postup – potup. No asi predsa len začnem písať. Kto by tu písal pravdu? Teta Droll? No a tebe sa zdá, že toto finančne náročné riešenie starostu NIČ nové, ceu Strečno – to je to isté, čo som navrhol ja – vybudovať IHNEĎ a bez peňazí 50metrovú spojnicu tesne popod priehradným múrom v Celulózke – a rieši to zároveň aj Višňové, Solinky, Trnové, Vlčince, Hliny – teda aj pol mesta bez toho, že by sa museli vracať do Strečna? Isteže, veď každé cestujúce dieťa vidí z okna to, čo ja a aj starosta,, to, čo je v tvojom príspevku z novín, vizualizáciu, fatamorgánu – nejakú novú spojnicu, most kdekoľvek už od Martina a to už od roku 1968 – tak práve TOTO NIE JE NIČ NOVÉ! Len, či ju aj zbadalo a navrhovalo práve tam kde ja – IHNEĎA BEZ PEŇAZÍ v tomto článku – to je otázka.skratka-ciest

 

 

Ak ju máš naozaj rád /babu/, vezmeš si ju aj na pôžičku

20.11.2017

/ESEJ/ Pane, nie som hoden, aby si vošiel pod moju strechu - lebo žiadnu nemám... Rád by som teraz napísal niečo porovnávacie - komparačné o bytoch a autách, zakladaní rodiny za socializmu viac »

Autobusiak – banerusiak, strašný totiž hnusiak

19.11.2017

/FOTOGLOSA/ Bol vám raz jeden, jeden autobusiak, ale ten autobusiak - no to vám bol len hnusiak. Teľo mal na sebe planej tej regľamy, že to boh nevidzel - narýchlo riekla mi, riekla mi v zastávke viac »

Pivo socializmu tieklo potokom – Konbier, aj ležiak – bol to hypnotizmus

18.11.2017

/BESEDNICA/ Tak toto bolo dobré. Spomenul som si. Za socializmu – keď sme mali asi tak okolo 18tky, – 80té roky, chodievali sme do krčmy v Zástraní – U Kolšovského, drevenica na kopci tesne viac »

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

kompa Gabčíkovo

Gabčíkovo: Bude kompa aj dva tunely?

20.11.2017 20:00

Odborníci zatiaľ dávajú zelenú projektu dvoch tunelov popod prívodný kanál Vodného diela Gabčíkovo.

bignewspaper

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 25083x
Priemerná čítanosť článkov: 784x

Autor blogu

Kategórie