Založ si blog

Kniha vedeckých skeptikov Sizyfos toľko odmieta duchovno – až ho dokazuje

V súvislosti so sviatkom Všech svätých a rozjímaním nad možnosťami medzi nebom a zemou je tu nasledovné pojednanie.

Klub československých skeptikov Sizyfos  – so známym astronómom a kresťanom Jiřím Grygarom – sa vo svojej skeptickej knihe smerujúcej proti záhadám, poverám, tuposti a za zdravý rozum rozpísal na 260 stranách o tom, ako medzi zemou a nebom nič poriadne nie je. /No zrejme podľa antického filozofa, sofistu Georgiasa – Nič nie je, ak aj niečo je, tak to nemožno spoznať. Ak to aj možno spoznať, tak to nie je možné vysvetliť inému./ Nič nefunguje, všetko sú podvody, lebo duchovno nie je – Ani pilates, ani feng šuej, ani či-kung, ani parapsychológia, ani bylinkárstvo, ani liečiteľstvo, ani masáže, ani modlitba, ani viera, ani, ani, ani… Popreli aj boha, a tak celé duchovenstvo s vašimi mešitami, synagógami, kostolmi – hor sa do civilu…

Len teda – predsa však, postojte ešte na chvíľu, je tu totiž, predsa len jedna maličkosť. Na strane 234 sa chtiac-nechtiac museli zmieniť o jednom malom, no zázračnom zázračnom slovíčku, na ktoré prišiel, zistil jeho fungovanie už Konfucius pred 2,5-tisícročím. To slovíčko vraj objektívne existuje, uznali ho aj títo skeptici, nemali kam uhnúť – volá sa PLACEBO. A vraj FUNGUJE a používajú ho rovnako liečitelia ako aj lekári… No podľa nich, by po správnosti mali s placebom – efektom robiť len lekári… /Lenže to by ste mali iniciovať legislatívne a nevypisovať siahodlhé knižky a preskúšavať liečiteľov…/ No, lebo ak nič nie je – tak je to v keli. Ale ak existuje a funguje na tomto svete aspoň ono – toto PLACEBO – nemusíte už nič dokazovať a ani vypisovať siahodlhé knižky, ktoré nič nedokázali, len naznačili, že peniaze od pacientov by mali smerovať nie k liečiteľom a lekárom, ale len k lekárom… Alebo potom k lekárom, ktorí sú zároveň aj liečiteľmi, lebo všetci ostatní – len liečitelia – sú vraj len šarlatáni /hoci placebo poslúcha aj ich samotných – v knihe ste to dokázali, priznali/…
Tu je kniha skeptikov Sizyfos proti poverám a záhadám, ktorá zaprela aj záhadu BOHA, ale dokázala objektívne existenciu záhady PLACEBO, hoci ju nikto nevie vysvetliť – ale jasne každý – aj oni – vidí, že funguje… Konfucius ťa dokázal vyliečiť aj jedinou kvapkou čistej vody na jazyk. Prosto táto záhada vymenila všetky záhady sveta za jedinú záhadu, ktorá sa vedecky volá PLACEBO, no nik ju nechápe a nedokázal – treba ju však liečiteľom zaraz veľmi rázne zaraziť. – Tak teda je niečo medzi nebom a zemou, alebo nie je? Je iba veda a tvrdý materializmus, alebo tu pracuje aj niečo iné – nejaké duchovno a jeho sféra, sila prírody, prosto nejaké iné kráľovstvo, ktoré nie je z tohto sveta – no pracuje, presahuje až do tohto sveta a funguje v ňom ako výnimočná vec, zázrak? Kráľovstvo, za ktoré sa oplatí veriť, dúfať, rozjímať, modliť – áno, aj ísť na hroby zasvietiť sviečku…

Inak kniha hovorí aj o efekte NOXEBO – opaku PLACEBA – ak si ho naoktrojuješ, alebo necháš niekým naoktrojovať – začne v tebe pracovať negatívne, chradneš, ba môžeš i zomrieť. Nepotvrdzuje sa vlastne to, že NIEČO tu je – a poznáme to už od cirkví a aj od našich vlastných niekdajších pohanských náuk? Tak je NIEČO, alebo NIČ NIE JE – a ak aj niečo je, tak to nemožno spoznať a ak to aj možno spoznať – nemožno to vysvetliť inému? Tak je tma, anebo není tma? A je kráľ nahý a či len slepá závisť nevidí rúcho?

A tu je tá vedecká kniha, ktorá toľko odmieta existenciu duchovna – až ho napokon potvrdila. Tento svet je totiž duálny a čím viac niečo popieraš, tým viac sa ukazuje aj druhá strana mince – aj odvrátená strana odmietanej veci, Mesiaca. Ach tu je tá podarená vedecká kniha, ktorá samu seba chytila do filozofickej pasce http://www.sysifos.cz/files/Alternativni_medicina_Hert.pdf

 

Aj tvrdohlavé tvory ti vedia narýchlo zmúdrieť

20.02.2018

[caption id="attachment_1080" align="alignright" width="300"] Na bielo zasnená kaplnka pri Váhu v Tepličke nad Váhom - dnes zátočina labutí, kedysi pasienok s vysokými topoľmi na brehu. tá toho viac »

Niekedy je štatistika – platov – hrozne veľká šlamastika

13.02.2018

[caption id="attachment_1063" align="alignright" width="300"] Tak koľko asi tak majú - vyberú?A kde nás tak najviac tlačí topánka? V bankomate! Ilustračná snímka autor článku[/caption] Životná viac »

Mám vzácne ochorenie očí, ktoré riešia až v Bratislave

08.02.2018

[caption id="attachment_1050" align="alignright" width="360"] Poliklinika Karlova Ves - je dnes už jediné miesto, ktoré ma vzácne spája s Bratislavou. Je to aj jediné miesto na Slovensku, kde riešia viac »

Rumunsko, protesty,

Rumunský minister vyzval na odvolanie hlavnej protikorupčnej prokurátorky

22.02.2018 22:24

Rumunský minister spravodlivosti Tudorel Toader vyzval vo štvrtok na odvolanie hlavnej protikorupčnej prokurátorky Laury Codrutovej Kövesiovej z funkcie.

Trump

Trump podporil zvýšenie minimálneho veku pre ďalšie typy zbraní na 21 rokov

22.02.2018 22:20

Trump vo štvrtok skoro ráno na Twitteri napísal, že je tým najdôraznejším zástancom kontroly strelných zbraní.

Amerika, americká zástava, vlajka, USA

Auto naplnené kanistrami narazilo do nemocnice

22.02.2018 22:16

Zranenie utrpel len vodič.

politika vývoj nezamestnanosť TK Richter

Minister Richter ocenil 26 osobností z rezortu práce

22.02.2018 21:54

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer) odovzdal vo štvrtok, počas slávnostného podujatia, rezortné ocenenia 26 osobnostiam z celého Slovenska.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 62183x
Priemerná čítanosť článkov: 928x

Autor blogu

Kategórie