Založ si blog

Kniha vedeckých skeptikov Sizyfos toľko odmieta duchovno – až ho dokazuje

V súvislosti so sviatkom Všech svätých a rozjímaním nad možnosťami medzi nebom a zemou je tu nasledovné pojednanie.

Klub československých skeptikov Sizyfos  – so známym astronómom a kresťanom Jiřím Grygarom – sa vo svojej skeptickej knihe smerujúcej proti záhadám, poverám, tuposti a za zdravý rozum rozpísal na 260 stranách o tom, ako medzi zemou a nebom nič poriadne nie je. /No zrejme podľa antického filozofa, sofistu Georgiasa – Nič nie je, ak aj niečo je, tak to nemožno spoznať. Ak to aj možno spoznať, tak to nie je možné vysvetliť inému./ Nič nefunguje, všetko sú podvody, lebo duchovno nie je – Ani pilates, ani feng šuej, ani či-kung, ani parapsychológia, ani bylinkárstvo, ani liečiteľstvo, ani masáže, ani modlitba, ani viera, ani, ani, ani… Popreli aj boha, a tak celé duchovenstvo s vašimi mešitami, synagógami, kostolmi – hor sa do civilu…

Len teda – predsa však, postojte ešte na chvíľu, je tu totiž, predsa len jedna maličkosť. Na strane 234 sa chtiac-nechtiac museli zmieniť o jednom malom, no zázračnom zázračnom slovíčku, na ktoré prišiel, zistil jeho fungovanie už Konfucius pred 2,5-tisícročím. To slovíčko vraj objektívne existuje, uznali ho aj títo skeptici, nemali kam uhnúť – volá sa PLACEBO. A vraj FUNGUJE a používajú ho rovnako liečitelia ako aj lekári… No podľa nich, by po správnosti mali s placebom – efektom robiť len lekári… /Lenže to by ste mali iniciovať legislatívne a nevypisovať siahodlhé knižky a preskúšavať liečiteľov…/ No, lebo ak nič nie je – tak je to v keli. Ale ak existuje a funguje na tomto svete aspoň ono – toto PLACEBO – nemusíte už nič dokazovať a ani vypisovať siahodlhé knižky, ktoré nič nedokázali, len naznačili, že peniaze od pacientov by mali smerovať nie k liečiteľom a lekárom, ale len k lekárom… Alebo potom k lekárom, ktorí sú zároveň aj liečiteľmi, lebo všetci ostatní – len liečitelia – sú vraj len šarlatáni /hoci placebo poslúcha aj ich samotných – v knihe ste to dokázali, priznali/…
Tu je kniha skeptikov Sizyfos proti poverám a záhadám, ktorá zaprela aj záhadu BOHA, ale dokázala objektívne existenciu záhady PLACEBO, hoci ju nikto nevie vysvetliť – ale jasne každý – aj oni – vidí, že funguje… Konfucius ťa dokázal vyliečiť aj jedinou kvapkou čistej vody na jazyk. Prosto táto záhada vymenila všetky záhady sveta za jedinú záhadu, ktorá sa vedecky volá PLACEBO, no nik ju nechápe a nedokázal – treba ju však liečiteľom zaraz veľmi rázne zaraziť. – Tak teda je niečo medzi nebom a zemou, alebo nie je? Je iba veda a tvrdý materializmus, alebo tu pracuje aj niečo iné – nejaké duchovno a jeho sféra, sila prírody, prosto nejaké iné kráľovstvo, ktoré nie je z tohto sveta – no pracuje, presahuje až do tohto sveta a funguje v ňom ako výnimočná vec, zázrak? Kráľovstvo, za ktoré sa oplatí veriť, dúfať, rozjímať, modliť – áno, aj ísť na hroby zasvietiť sviečku…

Inak kniha hovorí aj o efekte NOXEBO – opaku PLACEBA – ak si ho naoktrojuješ, alebo necháš niekým naoktrojovať – začne v tebe pracovať negatívne, chradneš, ba môžeš i zomrieť. Nepotvrdzuje sa vlastne to, že NIEČO tu je – a poznáme to už od cirkví a aj od našich vlastných niekdajších pohanských náuk? Tak je NIEČO, alebo NIČ NIE JE – a ak aj niečo je, tak to nemožno spoznať a ak to aj možno spoznať – nemožno to vysvetliť inému? Tak je tma, anebo není tma? A je kráľ nahý a či len slepá závisť nevidí rúcho?

A tu je tá vedecká kniha, ktorá toľko odmieta existenciu duchovna – až ho napokon potvrdila. Tento svet je totiž duálny a čím viac niečo popieraš, tým viac sa ukazuje aj druhá strana mince – aj odvrátená strana odmietanej veci, Mesiaca. Ach tu je tá podarená vedecká kniha, ktorá samu seba chytila do filozofickej pasce http://www.sysifos.cz/files/Alternativni_medicina_Hert.pdf

 

Ak ju máš naozaj rád /babu/, vezmeš si ju aj na pôžičku

20.11.2017

/ESEJ/ Pane, nie som hoden, aby si vošiel pod moju strechu - lebo žiadnu nemám... Rád by som teraz napísal niečo porovnávacie - komparačné o bytoch a autách, zakladaní rodiny za socializmu viac »

Autobusiak – banerusiak, strašný totiž hnusiak

19.11.2017

/FOTOGLOSA/ Bol vám raz jeden, jeden autobusiak, ale ten autobusiak - no to vám bol len hnusiak. Teľo mal na sebe planej tej regľamy, že to boh nevidzel - narýchlo riekla mi, riekla mi v zastávke viac »

Pivo socializmu tieklo potokom – Konbier, aj ležiak – bol to hypnotizmus

18.11.2017

/BESEDNICA/ Tak toto bolo dobré. Spomenul som si. Za socializmu – keď sme mali asi tak okolo 18tky, – 80té roky, chodievali sme do krčmy v Zástraní – U Kolšovského, drevenica na kopci tesne viac »

Bialowiežský prales, Poľsko

Poľsku hrozí za výrub v pralese pokuta 100 000 eur denne

20.11.2017 22:05

Poľsko musí okamžite prestať rúbať v chránenom Bialowiežskom pralese, alebo zaplatí každý deň pokutu 100 000 eur. Rozhodol o tom súdny dvor Európskej únie.

bitcoin, mena, platidlo

Hodnota bitcoinu prekročila hranicu 8-tisíc dolárov

20.11.2017 21:34

Digitálna mena bitcoin pokračuje v raste na nové rekordy a prvýkrát prekonala 8000 dolárov.

trump

Trump: USA opäť zaradí KĽDR na zoznam podporovateľov terorizmu

20.11.2017 20:27, aktualizované: 22:07

Spojené štáty opäť začlení KĽDR na zoznam krajín podporujúcich terorizmus. V pondelok to podľa agentúry Reuters oznámil americký prezident Donald Trump.

kompa Gabčíkovo

Gabčíkovo: Bude kompa aj dva tunely?

20.11.2017 20:00

Odborníci zatiaľ dávajú zelenú projektu dvoch tunelov popod prívodný kanál Vodného diela Gabčíkovo.

bignewspaper

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 25080x
Priemerná čítanosť článkov: 784x

Autor blogu

Kategórie