Založ si blog

Kniha vedeckých skeptikov Sizyfos toľko odmieta duchovno – až ho dokazuje

V súvislosti so sviatkom Všech svätých a rozjímaním nad možnosťami medzi nebom a zemou je tu nasledovné pojednanie.

Klub československých skeptikov Sizyfos  – so známym astronómom a kresťanom Jiřím Grygarom – sa vo svojej skeptickej knihe smerujúcej proti záhadám, poverám, tuposti a za zdravý rozum rozpísal na 260 stranách o tom, ako medzi zemou a nebom nič poriadne nie je. /No zrejme podľa antického filozofa, sofistu Georgiasa – Nič nie je, ak aj niečo je, tak to nemožno spoznať. Ak to aj možno spoznať, tak to nie je možné vysvetliť inému./ Nič nefunguje, všetko sú podvody, lebo duchovno nie je – Ani pilates, ani feng šuej, ani či-kung, ani parapsychológia, ani bylinkárstvo, ani liečiteľstvo, ani masáže, ani modlitba, ani viera, ani, ani, ani… Popreli aj boha, a tak celé duchovenstvo s vašimi mešitami, synagógami, kostolmi – hor sa do civilu…

Len teda – predsa však, postojte ešte na chvíľu, je tu totiž, predsa len jedna maličkosť. Na strane 234 sa chtiac-nechtiac museli zmieniť o jednom malom, no zázračnom zázračnom slovíčku, na ktoré prišiel, zistil jeho fungovanie už Konfucius pred 2,5-tisícročím. To slovíčko vraj objektívne existuje, uznali ho aj títo skeptici, nemali kam uhnúť – volá sa PLACEBO. A vraj FUNGUJE a používajú ho rovnako liečitelia ako aj lekári… No podľa nich, by po správnosti mali s placebom – efektom robiť len lekári… /Lenže to by ste mali iniciovať legislatívne a nevypisovať siahodlhé knižky a preskúšavať liečiteľov…/ No, lebo ak nič nie je – tak je to v keli. Ale ak existuje a funguje na tomto svete aspoň ono – toto PLACEBO – nemusíte už nič dokazovať a ani vypisovať siahodlhé knižky, ktoré nič nedokázali, len naznačili, že peniaze od pacientov by mali smerovať nie k liečiteľom a lekárom, ale len k lekárom… Alebo potom k lekárom, ktorí sú zároveň aj liečiteľmi, lebo všetci ostatní – len liečitelia – sú vraj len šarlatáni /hoci placebo poslúcha aj ich samotných – v knihe ste to dokázali, priznali/…
Tu je kniha skeptikov Sizyfos proti poverám a záhadám, ktorá zaprela aj záhadu BOHA, ale dokázala objektívne existenciu záhady PLACEBO, hoci ju nikto nevie vysvetliť – ale jasne každý – aj oni – vidí, že funguje… Konfucius ťa dokázal vyliečiť aj jedinou kvapkou čistej vody na jazyk. Prosto táto záhada vymenila všetky záhady sveta za jedinú záhadu, ktorá sa vedecky volá PLACEBO, no nik ju nechápe a nedokázal – treba ju však liečiteľom zaraz veľmi rázne zaraziť. – Tak teda je niečo medzi nebom a zemou, alebo nie je? Je iba veda a tvrdý materializmus, alebo tu pracuje aj niečo iné – nejaké duchovno a jeho sféra, sila prírody, prosto nejaké iné kráľovstvo, ktoré nie je z tohto sveta – no pracuje, presahuje až do tohto sveta a funguje v ňom ako výnimočná vec, zázrak? Kráľovstvo, za ktoré sa oplatí veriť, dúfať, rozjímať, modliť – áno, aj ísť na hroby zasvietiť sviečku…

Inak kniha hovorí aj o efekte NOXEBO – opaku PLACEBA – ak si ho naoktrojuješ, alebo necháš niekým naoktrojovať – začne v tebe pracovať negatívne, chradneš, ba môžeš i zomrieť. Nepotvrdzuje sa vlastne to, že NIEČO tu je – a poznáme to už od cirkví a aj od našich vlastných niekdajších pohanských náuk? Tak je NIEČO, alebo NIČ NIE JE – a ak aj niečo je, tak to nemožno spoznať a ak to aj možno spoznať – nemožno to vysvetliť inému? Tak je tma, anebo není tma? A je kráľ nahý a či len slepá závisť nevidí rúcho?

A tu je tá vedecká kniha, ktorá toľko odmieta existenciu duchovna – až ho napokon potvrdila. Tento svet je totiž duálny a čím viac niečo popieraš, tým viac sa ukazuje aj druhá strana mince – aj odvrátená strana odmietanej veci, Mesiaca. Ach tu je tá podarená vedecká kniha, ktorá samu seba chytila do filozofickej pasce http://www.sysifos.cz/files/Alternativni_medicina_Hert.pdf

 

Umlčali Arabov. Ale z Múru nárekov sa včera vyvalil mohutný balvan. . .

24.07.2018

... a to s obrovským rachotom. Som všímavý na znamenia. Raz som verejne povedal - že ak nemôžem robiť žurnalistiku práve ja - ak musím verejne mlčať, potom nech kričia za mňa tieto balvany. viac »

Farár Kuffa a horolezec Fiala – duchovné veci súvisia, lenže treba mať videnie

22.07.2018

[caption id="attachment_1501" align="alignright" width="300"] Ilustračná snímka autor článku - je to jedna z vitráží kaplnky v žilinskom lesoparku.[/caption] Chcel by som vám sprístupniť túto viac »

Vyhlasujem nový žáner starého tmárstva, presnejšie nového vinárstva

30.05.2018

Prisvojujem si autorstvo - nový žáner v novinárstve ako jej obohatenie. Všimol som si, že starí vinári, presnejšie noví novinári píšuci do internetových periodík - digitálnych - nikdy nepoužívajú viac »

Ivanka Trumpová

Ivanka Trumpová používala súkromný e-mail na vládne účely

20.11.2018 06:34

Sám prezident Trump v kampani pred prezidentskými voľbami kritizoval Hillary Clintonovú za používanie súkromného serveru na služobnú e-mailovú poštu.

nákup, supermarket, potraviny

Regulácia cien na pultoch?

20.11.2018 06:00

Päť percentný rast cien potravín začína čoraz viac zaujímať politikov. Po tom, čo koaličná SNS prišla s návrhom odvodu pre reťazce, predkladá svoju predstavu do parlamentu aj Most-Híd.

policia, usa, policajna zatarasa, paska, strelba

Po streľbe v nemocnici v Chicagu štyria mŕtvi

20.11.2018 00:03, aktualizované: 06:19

Streľba sa začala na parkovisku pri nemocnici "ostrým slovným sporom".

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Španielska katolícka cirkev priznala zneužívanie mladistvých kňazmi

19.11.2018 23:23

Zneužívanie zo strany cirkevných zamestnancov je v prevažne katolíckej krajine systematicky zatajované.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 132996x
Priemerná čítanosť článkov: 1385x

Autor blogu

Kategórie