Založ si blog

Čierny Peter

Zbojníci – duchovní biedaci a duchovní žebráci – sa rozložili na peň a začali mastiť karty – vládnuť. Mali však už iba jediného žolíka. Všetci sa im totiž dávno postrácali po lese, keď ich počas predchádzajúcich hier, pod vplyvom alkoholu a uveličení svojou spupnosťou falošne pokrčili v rukávoch. Nič na tom, veď hrať sa dá i tak. Len čo ho však vložili medzi ostatné karty, už pri miešaní mu dávali najavo všetky dvojky, že v kanaste majú tú istú funkciu ako on. Počas rozdávania sa na neho nalepili i ostatné nízke karty a naznačili mu, že sa tu nebude povyšovať. Dolníci sa, pravdaže, ihneď pridali k týmto názorom a horníci zase preventívne zaujali postoje kráľov. A tak bol žolík radšej ticho, veď sa chcel zúčastniť hry, najesť a nakŕmiť rodinu. Keď sa však hra začala, všetko nabralo celkom iné obrátky, než si karty predstavovali. Zbojníci, totiž, začali hrať namiesto kanasty obyčajnú misu. Nuž, zaraz ostali všetky karty červené sťa túz, ba týmto padla i hierarchia. Pyramídu uprostred kôpky mohla totiž tvoriť akákoľvek dvojica bez ohľadu na farbu či číslo. Zakrátko vyšlo verejne najavo, že všetky karty sú len a len kartami, bez ohľadu na hodnosť či funkciu. „Zvláštne, že sme si rovní až v mise, „povedal žolík, keď konečne už všetky karty zmĺkli, „a mám od vás pokoj – je mi dobre až vtedy, keď vám je už vlastne zle.“ Hľa, jediný žolík medzi ufúľanými kartami môže byť vlastne Čierny Peter.

Aj tvrdohlavé tvory ti vedia narýchlo zmúdrieť

20.02.2018

[caption id="attachment_1080" align="alignright" width="300"] Na bielo zasnená kaplnka pri Váhu v Tepličke nad Váhom - dnes zátočina labutí, kedysi pasienok s vysokými topoľmi na brehu. tá toho viac »

Niekedy je štatistika – platov – hrozne veľká šlamastika

13.02.2018

[caption id="attachment_1063" align="alignright" width="300"] Tak koľko asi tak majú - vyberú?A kde nás tak najviac tlačí topánka? V bankomate! Ilustračná snímka autor článku[/caption] Životná viac »

Mám vzácne ochorenie očí, ktoré riešia až v Bratislave

08.02.2018

[caption id="attachment_1050" align="alignright" width="360"] Poliklinika Karlova Ves - je dnes už jediné miesto, ktoré ma vzácne spája s Bratislavou. Je to aj jediné miesto na Slovensku, kde riešia viac »

Rumunsko, protesty,

Rumunský minister vyzval na odvolanie hlavnej protikorupčnej prokurátorky

22.02.2018 22:24

Rumunský minister spravodlivosti Tudorel Toader vyzval vo štvrtok na odvolanie hlavnej protikorupčnej prokurátorky Laury Codrutovej Kövesiovej z funkcie.

Trump

Trump podporil zvýšenie minimálneho veku pre ďalšie typy zbraní na 21 rokov

22.02.2018 22:20

Trump vo štvrtok skoro ráno na Twitteri napísal, že je tým najdôraznejším zástancom kontroly strelných zbraní.

Amerika, americká zástava, vlajka, USA

Auto naplnené kanistrami narazilo do nemocnice

22.02.2018 22:16

Zranenie utrpel len vodič.

politika vývoj nezamestnanosť TK Richter

Minister Richter ocenil 26 osobností z rezortu práce

22.02.2018 21:54

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer) odovzdal vo štvrtok, počas slávnostného podujatia, rezortné ocenenia 26 osobnostiam z celého Slovenska.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 62198x
Priemerná čítanosť článkov: 928x

Autor blogu

Kategórie