Založ si blog

Čierny Peter

Zbojníci – duchovní biedaci a duchovní žebráci – sa rozložili na peň a začali mastiť karty – vládnuť. Mali však už iba jediného žolíka. Všetci sa im totiž dávno postrácali po lese, keď ich počas predchádzajúcich hier, pod vplyvom alkoholu a uveličení svojou spupnosťou falošne pokrčili v rukávoch. Nič na tom, veď hrať sa dá i tak. Len čo ho však vložili medzi ostatné karty, už pri miešaní mu dávali najavo všetky dvojky, že v kanaste majú tú istú funkciu ako on. Počas rozdávania sa na neho nalepili i ostatné nízke karty a naznačili mu, že sa tu nebude povyšovať. Dolníci sa, pravdaže, ihneď pridali k týmto názorom a horníci zase preventívne zaujali postoje kráľov. A tak bol žolík radšej ticho, veď sa chcel zúčastniť hry, najesť a nakŕmiť rodinu. Keď sa však hra začala, všetko nabralo celkom iné obrátky, než si karty predstavovali. Zbojníci, totiž, začali hrať namiesto kanasty obyčajnú misu. Nuž, zaraz ostali všetky karty červené sťa túz, ba týmto padla i hierarchia. Pyramídu uprostred kôpky mohla totiž tvoriť akákoľvek dvojica bez ohľadu na farbu či číslo. Zakrátko vyšlo verejne najavo, že všetky karty sú len a len kartami, bez ohľadu na hodnosť či funkciu. „Zvláštne, že sme si rovní až v mise, „povedal žolík, keď konečne už všetky karty zmĺkli, „a mám od vás pokoj – je mi dobre až vtedy, keď vám je už vlastne zle.“ Hľa, jediný žolík medzi ufúľanými kartami môže byť vlastne Čierny Peter.

Aj takto sa žilo na Slovensku

18.05.2018

Reálna povesť života storočnej drevenice z Terchovej. Aktuálna snímka môjho brata Ing. Mariána Mintala - ajhľa - dodnes Poľana Hodoňova - je to tesne pred Terchovou, odbočka na Lutiše a potom viac »

Našiel som za sídliskom tajný poklad . . .

13.05.2018

[caption id="attachment_1452" align="alignleft" width="210"] Boh vravel Mojžišovi: Som všade, VŠADEPRÍTOMÝ, SOM ten, ktorý SOM. Nájdeš ma pod kameňom, v rozťatom polene - aj tam ma nájdeš... viac »

Nová iniciatíva za bicykel? Ale prečo až teraz?

09.05.2018

Mohla prísť už skôr. Mohol som nenápadne zakryť svoj niekdajší handycap, ktorý som mal ani starý cap.... A nielen ja. Totiž, veľmi často mi v poslednej dobre prenikne zo spravodajstva akási viac »

Turci

V maďarskej Tate na hradných hrách strelili historickou zbraňou Čecha do hlavy

21.05.2018 20:16

V historickej puške zabudol 30-ročný účastník hier nabíjaciu tyč, ktorou Čecha zasiahol do hlavy.

Graf, euro, lupa

India, Rusko a štyri ďalšie štáty chystajú zónu voľného obchodu

21.05.2018 20:10

India plánuje vytvoriť zónu voľného obchodu s Eurázijskou ekonomickou úniou, povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Mária Patakyová

Ombudsmanka: Tretina porušení ľudských práv sa týka zbytočných prieťahov

21.05.2018 19:54

Podľa verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej je právo na prerokovanie veci bez zbytočných prieťahov najčastejšie porušovaným právom.

Giuseppe Conte

Talianske Hnutie piatich hviezd a Liga severu navrhli za premiéra Giuseppeho Conteho

21.05.2018 19:31

Conte je univerzitný profesor a nováčik na politickej scéne.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 97943x
Priemerná čítanosť článkov: 1076x

Autor blogu

Kategórie