Založ si blog

Čierny Peter

Zbojníci – duchovní biedaci a duchovní žebráci – sa rozložili na peň a začali mastiť karty – vládnuť. Mali však už iba jediného žolíka. Všetci sa im totiž dávno postrácali po lese, keď ich počas predchádzajúcich hier, pod vplyvom alkoholu a uveličení svojou spupnosťou falošne pokrčili v rukávoch. Nič na tom, veď hrať sa dá i tak. Len čo ho však vložili medzi ostatné karty, už pri miešaní mu dávali najavo všetky dvojky, že v kanaste majú tú istú funkciu ako on. Počas rozdávania sa na neho nalepili i ostatné nízke karty a naznačili mu, že sa tu nebude povyšovať. Dolníci sa, pravdaže, ihneď pridali k týmto názorom a horníci zase preventívne zaujali postoje kráľov. A tak bol žolík radšej ticho, veď sa chcel zúčastniť hry, najesť a nakŕmiť rodinu. Keď sa však hra začala, všetko nabralo celkom iné obrátky, než si karty predstavovali. Zbojníci, totiž, začali hrať namiesto kanasty obyčajnú misu. Nuž, zaraz ostali všetky karty červené sťa túz, ba týmto padla i hierarchia. Pyramídu uprostred kôpky mohla totiž tvoriť akákoľvek dvojica bez ohľadu na farbu či číslo. Zakrátko vyšlo verejne najavo, že všetky karty sú len a len kartami, bez ohľadu na hodnosť či funkciu. „Zvláštne, že sme si rovní až v mise, „povedal žolík, keď konečne už všetky karty zmĺkli, „a mám od vás pokoj – je mi dobre až vtedy, keď vám je už vlastne zle.“ Hľa, jediný žolík medzi ufúľanými kartami môže byť vlastne Čierny Peter.

Umlčali Arabov. Ale z Múru nárekov sa včera vyvalil mohutný balvan. . .

24.07.2018

... a to s obrovským rachotom. Som všímavý na znamenia. Raz som verejne povedal - že ak nemôžem robiť žurnalistiku práve ja - ak musím verejne mlčať, potom nech kričia za mňa tieto balvany. viac »

Farár Kuffa a horolezec Fiala – duchovné veci súvisia, lenže treba mať videnie

22.07.2018

[caption id="attachment_1501" align="alignright" width="300"] Ilustračná snímka autor článku - je to jedna z vitráží kaplnky v žilinskom lesoparku.[/caption] Chcel by som vám sprístupniť túto viac »

Vyhlasujem nový žáner starého tmárstva, presnejšie nového vinárstva

30.05.2018

Prisvojujem si autorstvo - nový žáner v novinárstve ako jej obohatenie. Všimol som si, že starí vinári, presnejšie noví novinári píšuci do internetových periodík - digitálnych - nikdy nepoužívajú viac »

nákup, supermarket, potraviny

Regulácia cien na pultoch?

20.11.2018 06:00

Päť percentný rast cien potravín začína čoraz viac zaujímať politikov. Po tom, čo koaličná SNS prišla s návrhom odvodu pre reťazce, predkladá svoju predstavu do parlamentu aj Most-Híd.

policia, usa, policajna zatarasa, paska, strelba

Po streľbe v nemocnici v Chicagu štyria mŕtvi

20.11.2018 00:03, aktualizované: 06:19

Streľba sa začala na parkovisku pri nemocnici "ostrým slovným sporom".

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Španielska katolícka cirkev priznala zneužívanie mladistvých kňazmi

19.11.2018 23:23

Zneužívanie zo strany cirkevných zamestnancov je v prevažne katolíckej krajine systematicky zatajované.

Česko Andrej Babiš

Babiš po stretnutí so Zemanom: Poveril by ma zostavením vlády znova

19.11.2018 22:23

Babiš a Zeman sa stretli na zámku v Lánoch. Po prvý raz od vypuknutia kauzy Čapí hnízdo.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 132978x
Priemerná čítanosť článkov: 1385x

Autor blogu

Kategórie