Založ si blog

Naháňali obyčajného človeka. . . : )

Naháňali obyčajného človeka. Farizeji, koryfeji, mocibažníci. Naháňali a štvali ho doma, na ulici v parku. Až sa na ostatok pozastavil. I povšimnúc si vlastného tieňa zistil, že sa celý život iba chveje o svoj biedny život. Teda nežije. Nuž, neostávalo iné, než obliecť tepláky a trénovať.
A len čo vbehol zo sídliska do lesa, začul, ako vietor rovno do ksichtu mu zrehlil sa. A navôkol i zvláštne inotaje, úplne, ako keď sa človek štyridsať dní málo naje. a kričí pravdu. Tak preskočil potok  – ŽBLNK. Desné, ale v podstate aj pomerne presné – ako keď ťa prenasleduje podvodnícky smradliak – presnejšie skunk. A tam trochu ďalej, už medzi kriakmi, zaviala ho taká fujavica. Evidentne, ako keď ťa úžerník tu z peňazí len cicá. A v daždi vŕbových prútov ho po hrbe voľačo šľahlo – celkom, ako keď ťa z tohoto tu všetkého už naplo, nahlo. Pravda, i v zákrute na slnku sa objavilo roztopené BLATO V MELUZÍNACH, ACH. Ako keď militantní filantropi zrušia zbrojný priemysel, prácu, no vzápätí treba ísť do NATO V LIMUZÍNACH, BACH.
Na kopci sa trochu postáva, a prišiel tu na iné myšlienky. Takmer, ako keď ti ostáva nie ani tak sláva, Bratislava, ale len holé lúky, pasienky. I v kôre stromu zjastril také vysušené kukly, dafnie – no prosto, EUnárod po vstupe to do únie. A lizol si aj trochu snehu – doping, brrr, áno, sľúbili sme si lásku, nehu, no v poniektorých továrňach vládne len tupý mobbing. Grrrrrrrrr. Potom sa rozbehol dolu poľom, kde diviaky fárajú a nocou riadili, ako keď protežovaní tárajú, že sami sa tu pre-sadili. Šprintoval aj tieňom stromových alejí, ozaj, takmer, ako keď v lufte obdržíš dva–tri bosorácke údery frazeologickými zrastami začínajúcimi časticou bodaj. Naostatok sa zakvačil na takom chatrnom konári, presne, ako keď ťa celý život manipulujú dajakí luhári. A keď ho naháňali roľníci a robotníci pri lune, že oziminy pošliape, v najbližšej zmizol on borovici, korune (bo na zemi nič nechápe). A zdola naň nakričali rozmanité apropo-tézy, už. Hľa, kam ho len zavrátili v zmysle antropogenézy? Čuš! 

Vyhlasujem nový žáner starého tmárstva, presnejšie nového vinárstva

30.05.2018

Prisvojujem si autorstvo - nový žáner v novinárstve ako jej obohatenie. Všimol som si, že starí vinári, presnejšie noví novinári píšuci do internetových periodík - digitálnych - nikdy nepoužívajú viac »

S euromenou špekulujú jak Beta. . . nechcem tu povedať, že s čím

24.05.2018

Oni furt len zahusťujú tú menu - až tak, že napokon stráca reálnu svoju kúpnu silu, hodnotu. Išiel som si kúpiť na chodbu do automatu dobožku. Vypadol mi vydávok - 50 centi. Vyletel až von viac »

Zamkli ich sťa bicykle – a vôbec každý tu všetko len zamyká

22.05.2018

Moja dnešná kompozičná téma fotovernisáže mesta - sudiaky. Všade kam len z okna pozriem - rančrovery - autiaky. Aj mne dolu parkujú dva - kontajnery, sudiaky.... A začali ich zamykať. Prečo? viac »

pocasie, ochladenie, vietor, dazd, dazdnik

Západné Slovensko môžu večer zasiahnuť búrky s krúpami, varujú meteorológovia

21.07.2018 13:06

Varuje pred nimi Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý upozorňuje pred výskytom búrok na celom Slovensku aj v nedeľu.

Proactiva Open Arms, loď, migranti

Na Malorke zakotvila záchranná loď s mŕtvymi telami dvoch migrantov

21.07.2018 12:54

Španielska záchranná loď na palube s mŕtvymi telami dvoch migrantov a jednej preživšej utečenkyne z potopeného člna zakotvila v sobotu v prístave na Malorke.

Benzín, nafta

Ceny ropy majú za sebou tretí týždňový pokles po sebe

21.07.2018 12:23

Ubezpečenie Saudskej Arábie, že nezaplaví ropný trh dodávkami, totiž nestačilo na to, aby vykompenzovalo 4,2-% pád ceny zo začiatku týždňa.

Roberto Saviano

Salvini žaluje novinára, ktorý píše o mafii

21.07.2018 12:00

Talianskemu ministrovi vnútra už dlho leží v žalúdku. Novinár Roberto Saviano, ktorý sa zaoberá mafiou a od vydania knihy Gomora musí žiť v utajení.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 106393x
Priemerná čítanosť článkov: 1132x

Autor blogu

Kategórie