Založ si blog

Naháňali obyčajného človeka. . . : )

Naháňali obyčajného človeka. Farizeji, koryfeji, mocibažníci. Naháňali a štvali ho doma, na ulici v parku. Až sa na ostatok pozastavil. I povšimnúc si vlastného tieňa zistil, že sa celý život iba chveje o svoj biedny život. Teda nežije. Nuž, neostávalo iné, než obliecť tepláky a trénovať.
A len čo vbehol zo sídliska do lesa, začul, ako vietor rovno do ksichtu mu zrehlil sa. A navôkol i zvláštne inotaje, úplne, ako keď sa človek štyridsať dní málo naje. a kričí pravdu. Tak preskočil potok  – ŽBLNK. Desné, ale v podstate aj pomerne presné – ako keď ťa prenasleduje podvodnícky smradliak – presnejšie skunk. A tam trochu ďalej, už medzi kriakmi, zaviala ho taká fujavica. Evidentne, ako keď ťa úžerník tu z peňazí len cicá. A v daždi vŕbových prútov ho po hrbe voľačo šľahlo – celkom, ako keď ťa z tohoto tu všetkého už naplo, nahlo. Pravda, i v zákrute na slnku sa objavilo roztopené BLATO V MELUZÍNACH, ACH. Ako keď militantní filantropi zrušia zbrojný priemysel, prácu, no vzápätí treba ísť do NATO V LIMUZÍNACH, BACH.
Na kopci sa trochu postáva, a prišiel tu na iné myšlienky. Takmer, ako keď ti ostáva nie ani tak sláva, Bratislava, ale len holé lúky, pasienky. I v kôre stromu zjastril také vysušené kukly, dafnie – no prosto, EUnárod po vstupe to do únie. A lizol si aj trochu snehu – doping, brrr, áno, sľúbili sme si lásku, nehu, no v poniektorých továrňach vládne len tupý mobbing. Grrrrrrrrr. Potom sa rozbehol dolu poľom, kde diviaky fárajú a nocou riadili, ako keď protežovaní tárajú, že sami sa tu pre-sadili. Šprintoval aj tieňom stromových alejí, ozaj, takmer, ako keď v lufte obdržíš dva–tri bosorácke údery frazeologickými zrastami začínajúcimi časticou bodaj. Naostatok sa zakvačil na takom chatrnom konári, presne, ako keď ťa celý život manipulujú dajakí luhári. A keď ho naháňali roľníci a robotníci pri lune, že oziminy pošliape, v najbližšej zmizol on borovici, korune (bo na zemi nič nechápe). A zdola naň nakričali rozmanité apropo-tézy, už. Hľa, kam ho len zavrátili v zmysle antropogenézy? Čuš! 

Aj tvrdohlavé tvory ti vedia narýchlo zmúdrieť

20.02.2018

[caption id="attachment_1080" align="alignright" width="300"] Na bielo zasnená kaplnka pri Váhu v Tepličke nad Váhom - dnes zátočina labutí, kedysi pasienok s vysokými topoľmi na brehu. tá toho viac »

Niekedy je štatistika – platov – hrozne veľká šlamastika

13.02.2018

[caption id="attachment_1063" align="alignright" width="300"] Tak koľko asi tak majú - vyberú?A kde nás tak najviac tlačí topánka? V bankomate! Ilustračná snímka autor článku[/caption] Životná viac »

Mám vzácne ochorenie očí, ktoré riešia až v Bratislave

08.02.2018

[caption id="attachment_1050" align="alignright" width="360"] Poliklinika Karlova Ves - je dnes už jediné miesto, ktoré ma vzácne spája s Bratislavou. Je to aj jediné miesto na Slovensku, kde riešia viac »

Rumunsko, protesty,

Rumunský minister vyzval na odvolanie hlavnej protikorupčnej prokurátorky

22.02.2018 22:24

Rumunský minister spravodlivosti Tudorel Toader vyzval vo štvrtok na odvolanie hlavnej protikorupčnej prokurátorky Laury Codrutovej Kövesiovej z funkcie.

Trump

Trump podporil zvýšenie minimálneho veku pre ďalšie typy zbraní na 21 rokov

22.02.2018 22:20

Trump vo štvrtok skoro ráno na Twitteri napísal, že je tým najdôraznejším zástancom kontroly strelných zbraní.

Amerika, americká zástava, vlajka, USA

Auto naplnené kanistrami narazilo do nemocnice

22.02.2018 22:16

Zranenie utrpel len vodič.

politika vývoj nezamestnanosť TK Richter

Minister Richter ocenil 26 osobností z rezortu práce

22.02.2018 21:54

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer) odovzdal vo štvrtok, počas slávnostného podujatia, rezortné ocenenia 26 osobnostiam z celého Slovenska.

bignewspaper

Neplašte svetu škovránky v cukrovej vate nad obzorom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 62197x
Priemerná čítanosť článkov: 928x

Autor blogu

Kategórie